Yeni nesil Microsoft Band 2 bu ay sonu itibarıyla, 30 Ekim’den başlayarak satılmaya başlanacak. Microsoft Band 2’ini fiyatı 249 dolar olacak.

Eğimli bir ekrana sahip olan Microsoft Band 2, daha detaylı sensörlerle spor yapanlara yardımcı olacak ve gerekli sağlık ölçümlerinin yapılmasına olanak verebilecek. Microsoft Band 2 bir önceki modeli gibi sınırlı ülkelerde değil daha geniş pazarlarda satılacak. Microsoft Band 2 tüm kullanıcılardan aldığı sağlık verilerinin bulut tabanlı ortamlarda saklanabilmesine ve hekimlerin bu veriyi inceleyebilmesine de olanak tanıyacak. Microsoft Band 2 günlük olarak ne kadar oksijen ve karbondioksit alıp verildiğini, stres altında kalp ve kan basıncı, şeker, kalori ölçümlerini hesaplayabiliyor.

Microsoft Band 2 bünyesinde bir de GPS yongası taşıyor. Böylece Microsoft Band 2 taşıyanların takip edilmeleri kolaylaşıyor. Takip noktalarıyla acil durumlarda iletişime de geçebilen Microsoft Band 2’nin ülkemizde satılıp satılmayacağı henüz belli değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.