Giyilebilir teknolojiler arasında sık sık gördüğümüz akıllı bileklik ve saatler 2014 yılının revaçta olan aksesuarlarından biriydi. Samsung, Sony, LG ve ASUS gibi devlerin yer aldığı bu pazara yılın son çeyreğinde Microsoft'da dahil olmuştu.

2014 yılının Ekim ayının son günlerinde Microsoft'un ilk giyilebilir cihazı Microsoft Band tanıtılmış ve gerek fiyatı gerekse avantajlı özellikleri ile bazı satış noktalarında bir günde tükenen Microsoft Band genel olarak olumlu eleştiri almayı başarmıştı.

Windows Phone 8.1 ile uyumlu çalışmasının yanı sıra Android ve iOS platformu ile de kullanılabilen Microsoft Band, kişisel asistan Cortana desteği sunuyor. Kalp hızı monitörü, GPS, ivmeölçer gibi sensörlere sahip olan 320x106 piksel çözünürlüğündeki TFT ekrana sahip.

İlk etapta 199 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan Microsft Band, sağlık ve spor konusunda da çözümler sunarak en verimli kullanıma ulaşmayı hedefliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.