Donanım

Microsoft Net Framework 4 kurulum hatası (Çözüldü)

Microsoft .Net Framework 4 kurarken "Bu paketin başka bir yüklemesi zaten çalışıyor. Bu paketi yeniden yüklemeden önce, lütfen diğer yüklemenin tamamlanmasını bekleyin" hatası alıyorum. Nasıl çözülür?


PC'niz de Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız, Microsoft .Net Framework 4 kurulumu yaparken mutlaka Microsoft .Net Framework 4 kurulumu başlığı altında, "Bu paketin başka bir yüklemesi zaten çalışıyor. Bu paketi yeniden yüklemeden önce, lütfen diğer yüklemenin tamamlanmasını bekleyin" uyarı ile karşılaştığınız olmuştur.  Birkaç yöntem denediniz ancak sonuç alamadınız mı? Öyleyse aşağıdaki yöntemi denememişsiniz demektir.

.Net Framework yüklemelerinde karşılaşılan problemleri çözecek birçok yazılım mevcut. Bu yazılım Microsoft .Net Framework 2, Microsoft .Net Framework 3, Microsoft .Net Framework 3.5, Microsoft .Net Framework 4  ve  Microsoft .Net Framework 4.5 kurulumumu sırasında yaşanan sorunları gidermek için Microsoft tarafından yazılan lisanslı bir yazılımdır. Adı da Microsoft. NET Framework Repair Tool'dur.

1418840906_img20141217202000.jpg

Öncelikle PC'nize Microsoft .NET Framework Repair Tool aracını indirin ve yapmak istediğiniz kurulumu tekrar deneyin. Sorun devam ediyorsa birde şu yöntemi deneyin.

●Başlat'ı tıklayın.

●Denetim Masası'nı tıklayın.

●Yönetimsel Araçları tıklayın.

●Hizmetleri tıklayın.

●Hizmetler içerisinde Windows Installer bulun. 

Windows installer (*.msi) paketi olarak sağlanan uygulamaları ekler, değiştirir ve kaldırır. Bu hizmet devre dışı bırakılırsa, kendisine açıkça bağımlı hizmetlerin hiçbiri başlayamaz.

●Başlangıç türünü Devre dışı olarak ayarlayın. 

●Uygula sonrada Tamam tıklayın.

●Bilgisayarı yeniden başlatın.

●Tekrar, Başlat > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler 'e gidin. 

●Windows Installer'ı bulun. İki kere tıklayın. 

●Başlangıç türünü Elle seçin.

Ve ardından Windows Microsoft .Net Framework 4 kurulumunu şimdi başlatın. Kolay gelsin

Yorumlar
MehmetB.
Çok teşekkürler adımları takip ettim,yükleme sorunsuz tamamlandı.
Cevapla
MinTR
Öncelikle linkteki .net framework indirin https://drive.google.com/open?id=1HGSmQfNbjniWFlhCer2vUdoCLAAd89NT winrar yardımıyla klasöre çıkartın ve içinde bulunan netfx_Full_x64.exe yi çalıştırın bir müddet kurulum yaptıktan sonra kapanacaktır daha sonra NDP-4.61-KB3102436-x86-x64-AllOS-ENU.exe dosyasını çalıştırın ve karşınıza .net framework onar seçeneği çıkacaktır onar dedikten sonra .net frameworktemiz bir şekilde sisteminize kurulacaktır.. Hadi geçmiş olsun :)
Cevapla
Ahmet
Hocam verdiğiniz linkte 1 dosya eksik ama var olan dosyadan indirdiğim setup dosyası başarılı oldu. Teşekkürler.
yakup
hocam verdiğiniz drive linkinde netfx_full_x64 dosyası yok
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.