Donanım

Microsoft ödül dağıtacak!

Microsoft Windows 8.1'de bunları bulanlara büyük para ödülü verecek.


Microsoft, merakla beklenen Windows 8.1 genel önizleme sürümünü 26Haziran tarihinde yayınlayacak. Internet Explorer 11'in ilk önizlemesürümü de aynı tarihte yayınlanacak. Şirket, her iki önizleme için "Microsoft Güvenlik Ödül" programını duyurdu.

Yapılan resmi açıklamaya göre kullanıcılar,geliştiriciler ve hackerlarişletim sistemi ve tarayıcıdaki açıkları bulmaları halinde para ödüllerine hakkazanacak. En büyük ödüllerden biri, işletim sisteminin son sürümünde yer alan yerleşik korumalara karşı bulunan yeni açıklar için verilecek. Bu kategoride ödül 100 bin Dolara kadar çıkabiliyor.

Bir diğer ödül kategorisi ise savunma fikirlerine yönelik. BlueHat Bonus olarak adlandırılan ikinci kategoride sistem savunmasına yönelik fikirler 50 bin Dolara kadar ödüle hak kazanabilecek. 

Üçüncü kategoride Internet Explorer 11'in kritik güvenlik açıkları yer alıyor. 26 Haziran - 26 Temmuz tarihleri ile sınırlandırılan 30 günlük süreçte bulunan açıklar için 11 bin Dolar'a kadar ödül verilecek. Windows 8.1'e odaklanan ilk iki ödül kategorisinde ise belli bir zaman sınırlaması bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.