Donanım

Microsoft, Surface serisini genişletiyor

Microsoft'un mali şefi Peter Klein, yatırımcılara yönelik toplantıda bu yıl genişleme yaşayacaklarını açıkladı.

Microsoft, Surface serisini genişletiyor

Dev yazılım şirketi Microsoft, Windows 8 işletim sistemini tanıtmasının ardından kendi ekosistemine tablet modelleri ile katkı yaptı ve şirket bir milyondan fazla Surface satışı ile pazarda yerini aldı.

Microsoft'un mali şefi Peter Klein, yatırımcılara yönelik toplantıda yaptığı konuşmasında, hem ürün serisi, hem perakende kanalları ve hem de coğrafya açısından bu yıl genişleme yaşayacaklarını açıkladı. Klein, geçen yıl sınırlı bir dağıtım ağı olduğunu kabul etti ve bu yıl bunu telafi edeceklerini söyledi.

1359347995_microsoftsruface22.jpg

Şef Klein son çeyreğin Windows faaliyetlerindeki gelir büyümesine katkı yapan bir faktör olduğunu ve Windows 8'in donanım ve yazılım ile entegrasyonu sonucunda ilginç yeniliklerin olabileceğini belirtti.

Şuanda Microsoft'un Surface with Windows RT tablet modeli ancak Şirket Surface with Windows Pro modelini de 8 Şubat itibariyle piyasaya sürecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.