Donanım

Microsoft Surface'ye Acer'den sert eleştiri!

Microsoft'un tableti işletim sistemi ortaklarından olan Acer tarafından eleştirilere maruz kaldı.

Microsoft Surface'ye Acer'den sert eleştiri!

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tableti Surface'yi tanıtmıştı. Tanıtımın ardından tablet hakkında olumlu yorumlar geliyor. Ancak Microsoft'un tableti işletim sistemi ortaklarından olan Acer tarafından eleştirilere maruz kaldı.

Acer'in üst düzey yöneticilerinden olan Oliver Ahrens'a göre Microsoft, Apple'ın iş modelini kopyalamaya çalışıyor. Surface serisinin ilgi çekmekte zorlanacağını söyleyen Ahrens'e göre Surface, Microsoft'un odağını kaybedecek ve onu en üste taşıyan PC üreticilerini unutacak. Şirketin kurucusu Stan Shih ise Microsoft'un Surface işinde ciddi olup olmadığından bile şüpheli olduğunu söyledi.

1340615446_surface-ile-isi-zor-3732622o.jpg

Stan Shih, Microsoft'un donanım üreticilerini Windows 8'li tablet üretmeye teşvik için böyle bir girişimde bulunduğunu ve diğer PC üreticilerinin bu pazara girmekle Microsoft'un pazarlama gücünden yararlanabileceğini söylüyor.

Ayrıca Windows 8'li tablet pazarına giren üretici sayısı yeterince arttıktan sonra Microsoft'un bu pazardan çekileceğini düşünüyor. Microsoft için lisans satmanın, donanım satmaktan çok daha kârlı olması da önemli bir nokta.

Aynı iddialar Microsoft'un 2000 yılında Xbox ilk çıktığında oyun sektöründe aynı tepkiler gösterilmişti. Şimdi olduğu gibi piyasanın önde gelen bazı isimleri, konsolun sadece Sony'yi rahatsız etmek için tanıtıldığını iddia etmişti, ancak Xbox'un o günden bu yana büyük başarı elde etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.