Donanım

Microsoft tüm mağazalarını kapatma kararı aldı!

Microsoft, birkaç mağaza haricinde dünya genelindeki tüm fiziksel mağazalarını kapatacağını duyurdu.


Dünya genelindeki tüm mağazalarını kapatmayı planlayan Microsoft, 4 farklı mağazasını ise deneyim merkezi olarak yeniden tasarlayacak. Detaylar haberimizin devamında...

Microsoft tüm mağazalarını kapatma kararı aldı!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, perakende satışa yeni bir yaklaşım getirme kararı aldı. Şirket yapmış olduğu açıklama ile dünya çapındaki tüm mağazalarını kapatma kararı aldığını duyurdu.

Bilindiği üzere Microsoft, dünya genelindeki birçok şirket gibi, koronavirüs salgını döneminde fiziksel mağazalarını geçici olarak kapatmıştı. Şimdi ise şirket LinkedIn sayfasından yapmış olduğu resmi duyuru ile radikal bir karar alarak, dünya çapındaki neredeyse tüm fiziksel perakende mağazalarını kapatma kararı aldığını ve bundan böyle çevrimiçi satış kanallarından kullanıcılarına hizmet vereceğini açıkladı.

Şirket yapmış olduğu bu açıklamada, sadece Londra, New York, Sidney ve Redmond kampüsündeki fiziksel mağazalarının açık kalacağını da ayrıca belirtti. Dünya genelinde faaliyet gösteren diğer tüm fiziksel Microsoft mağazaları ise kapatılırken, bu şehirlerdeki mağazalar ise kullanıcılar için yeniden tasarlanacak.

Gerçekleşen bu açıklama ile birlikte, fiziksel mağazalarda çalışan kişilere ne olacağı da merak konusu oldu. Ancak iddialar doğru ise bu çalışanların çoğu, çevrimiçi mağazalarda müşteri destek hattında çalışacaklar.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Windows 10 kurulumu yaparken önünüze çıkan " ürün anahtarım yok" kisimina geldiğinizde dizüstü bilgisayar inizin kasasının altındaki Windows 7 home veya Pro anahtarı ni yazın Windows 10 Home veya Pro kurulsun. Uzun ömürlü Windows 10 Home veya Pro nuz olsun....
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
Microsoft un sahibi önceden uyarıyor salgın baş gösterebilir. Salgın da mağazalarını kapatıyor!!! İnternet ortamından alıyorsunuz herşeyin i
Cevapla
sefser
Buda hepimize önümüzdeki dönemde sirketlerin calisma modeli hakkinda ipucu veriyor. Digerlerinde de bunu görecegiz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.