Donanım

Mini iPad dünyanın en ince tableti mi olacak?

İşte iPad Mini ile ilgili yeni gelişmeler!


Geçtiğimiz günlerde Google Nexus 7'nin ardından Apple da 7 inç ekranlı bir mini iPad çıkaracağını duyurmuştu. Şimdide bu haberle ilgili ayrıntılar yavaş yavaş gelmeye başladı. Japon web sitelerinden Macotakara'da yayınlanan iPad Mini haberine göre neredeyse iPod Touch kadar ince olduğu belirtiliyor.

iPod Touch bildiğiniz gibi 7.2mm inceliğindedir, yani Retina iPad'ten bir kaç mm daha incedir. Macotakara'daki açıklamalara göre ölçüleri neredeyse Google Nexus ile aynı, boyu aynı ve genişliği biraz fazla. iPod'un 3.nesil bir tasarımı olarak karşımıza çıkan iPad biraz farklı görünüyor.

1341782129_ipad-and-mini-ipad.jpg

Hepsinde olmasa da 3G destekleyen modellerinin olacağı da söyleniyor. İlginç özelliklerden bir tanesi de Genel yapımı Çin'de yapılsa da cihazın kitlesel tasarımı Brezilya'da yapılacak. Google'ın Nexus Q'yu Amerika'da tasarlamış olduğunu burada hatırlatmamızda fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.