Donanım

Mini iPad geliyor mu?

Yeni iddialara göre mini iPad yakında geliyor.


Yeni gelen iddialara göre Apple, 7.85 inç boyutunda iPad mini üzerinde çalışıyor. Yine aynı iddialara göre mini iPad'in çıkış tarihi ve fiyatı da belli.

Steve Jobs'ın vefatından sonra Apple'ın daha çok ürünle piyasaya yayılacağı düşünülüyordu. Ancak Apple'ın şimdiki CEO'su Tim Cook, Steve Jobs kadar tasarım ve yeni ürün fikrinde çok iddialı değil. Cook, daha ticari bir düşünceyle Steve Jobs'ın çıkardığı ürünleri daha geniş kitlelere yaymayı planlıyor. Bunlardan biride mini iPad olacak gibi görünüyor.

1341324815_ipad-mini1334574601.jpg

İddiaların içinde mini iPad'ın özellikleri hakkında çok fazla bilgi yok. 7.85 inç boyutunda olacak olan mini iPad, Kasım ayında, 299 dolar fiyat ile piyasaya sürülecek. Mini iPad'in 8GB'lık modelinin 299 dolara geleceği söyleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Google'ın Google I/O 2012'de tanıttığı 4 çekirdekli tableti Nexus 7'ye rakip olması beklenen tabletin gerçekten çıkıp çıkmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.