Modası geçmiş cihazları nasıl kullanabiliriz? - Page 1

2. Fabrika ayarlarına dönün ve ardından güncelleyin

PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar gibi geleneksel bir biçimde güncellenmeyen eski TV'ler, cihazlar, oyun konsollarını fabrika ayarlarına döndürmek onları yenilemek açısından iyi bir çözüm olabilir. Böyle bir hamle yıllar içerisinde yavaşlayan söz konusu cihazların yeniden hızlanmasına yardımcı olacaktır

Modası geçmiş cihazları nasıl kullanabiliriz? - Page 2

3. Gereksiz yazılımları kaldırın ve yer açın

Eski cihazlarınızı hızlandırmanızın en etkili yollarından birisi de cihazınızı yoran gereksiz yazılımlardan ve ön yüklemelerden kurtulmak. Bu sürecin Windows PC'lerde özellikle kolay olduğunu söyleyebiliriz. Fakat macOS'ta da fazla yorulmadan bu yazılımlardan kurtulmak mümkün.

Modası geçmiş cihazları nasıl kullanabiliriz? - Page 3

4. Mümkünse Overclock uygulayın

Her ne kadar herkes için uygun olmasa da özellikle hız ve performans açısından bir artış istiyorsanız aradığınız şey artık yaşlanmaya başlayan cihazınıza overclock işlemi uygulamak olabilir.

Modası geçmiş cihazları nasıl kullanabiliriz? - Page 4

5. Olabildiğince düşük boyutlu ve açık kaynaklı yazılımlar tercih edin

Eskiyen cihazınıza biraz nefes aldırmanın en etkili yollarından birisi de yazılımların yeni, düşük boyutlu ve daha hızlı olmalarına dikkat etmek. Bunu da, örneğin bir PC ya da Chromebook üzerinde Linux yükleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.