Donanım

Modeliyle S3 gibi gözükse de o çok farklı!

Samsung yeni telefonu S Duos'u duyurdu, bakın hangi özellikleri taşıyor!


Mobil dünyanın dedikoları bitmek tükenmek bilmeden devam ediyor. Özellikle yeni iPhone 5 ile ilgili bütün dünyanın teknoloji gündemini meşgul eden haberler artık bıkkınlık vermeye başladı.

Apple'dan beklenen yeni telefon henüz gelmezken Samsung cephesi son derece hızlı davranarak bütün projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Özellikle son amiral gemi ile birlikte Apple cephesine çok ileri derecede fark atan Kore'li firma bakın yepyeni projesiyle akıllı telefonlarda hangi çağı başlattı!

Geçtiğimiz günlerde resmen duyurulan telefonun adı Galaxy S Duos idi. Bu telefonu ilk gördüğümüzde herkesin sandığı gibi bizler de S3 sandık fakat Samsung'un ilk defa kullanacağı Dual SIM yani çift sim kart kullanımıyla birlikte S3'ten oldukça farklı bir teknik özelliğe sahip olduğunu gördük.

1345808528_zzz.jpg
Galaxy S3 ile karşılaştırdığımızda Samsung bu telefonda ne iki çekirdek ne de 4 çekirdekli bir işlemci kullanmadı. Samsung bu telefonunda 1 Ghz hızınde tek çekirdekli bir işlemci kullanmış durumda. Orta segmentteki S Duos telefonuyla Samsung piyasadaki tüm kullanıcı tercihlerini kendi bünyesine çekmek istiyor.

1345808607_samsung-galaxy-s-duos.jpg1500mAh'lık batarya kullanılan telefon 4 inçlik ekranıyla bilinen Galaxy S3'ten 0.8 inç daha küçük. Bu telefonda diğer özellikler değil aslında dikkati çeken, sadece Dual SIM teknolojisi yani yukarıda da bahsettiğimiz gibi aynı anda iki sim kartı böyle bir akıllı telefonda kullanabiliyor olabilmek aslında. Veri depolama alanı olarak da 4GB gibi bir boyut düşünülen yeni akıllının çıkış tarihi henüz kesin olmasa da Eylül ayında gelmesine kesin olarak bakılıyor.

Yorumlar
amasra
4 inçlik ekranıyla bilinen Galaxy S3'ten 8 inç daha küçük. o zaman -4 inç mi oluyor bu telefonun ekranı?
Cevapla
Misafir
0.8 inç, yanlışlık düzeltildi teşekkür ederim arkadaşlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.