Donanım

Monster küçük kasaya büyük ekran sığdırdı

Yerli marka Monster, 15 inçlik laptop kasasına 17 inçlik ekranı ve üst düzey pefromansı sığdıran yeni Abra ve Tulpar oyun bilgisayarlarını tanıttı.


Monster Notebook’un Abra A7 ve Tulpar T7 serisi oyun bilgisayarlarına eklediği 8 yeni model, gittikleri her yerde yüksek performanslı bir bilgisayara ihtiyaç duyan kullanıcıların işini çok kolaylaştıracak. Kullanıcılarına masaüstü oyun bilgisayarı deneyimini dizüstü bilgisayar içerisinde sunmayı hedefleyen marka, her yeni modelinde daha ince ve hafif kasalar kullanarak taşınabilirliği üst seviyeye taşıyor.

Monster küçük kasaya büyük ekran sığdırdı

Tüm Monster gaming laptop modelleri gibi yeni Abra A7 ve Tulpar T7 modelleri de kullanıcılara mümkün olan en yüksek performansı sunacak donanımlar barındırıyor. Gücünü Intel Core i7-8750H işlemcilerden alan modeller, yüksek grafik kalitesi için NVIDIA GeForce GTX 1060, 1070 ve 1080 ekran kartları kullanıyor. Ayrıca 2666MHz hızında çalışan bellekler ve saniyede 3500MB’a kadar okuma ve 3000MB’a kadar yazma hızı sunabilen süper hızlı SSD depolama birimleri gibi bileşenlere sahip yeni Monster gaming laptop modelleri, en yeni oyunlarda ve yüksek işlem gücü gerektiren görevlerde kullanıcılarına üst düzey performans vadediyor.

Daha küçük kasada daha büyük ekran

17.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan yeni modeller, tüm bu donanımı ve daha pek çok özelliği oldukça küçük bir dizüstü bilgisayar kasasına sığdırıyor. Ekranın kenarlarındaki alanı 5mm’ye kadar düşüren Monster, böylelikle kullanıcılara yalnızca 15.6 inçlik bir laptop kasasında 17.3 inç ekranlı yüksek performanslı bir oyun bilgisayarına sahip olma imkânı veriyor. Üstelik piliyle birlikte 2,5 kilogram ağırlığındaki yeni Abra A7 ve Tulpar T7 modellerini kolaylıkla her yere taşımak mümkün.

Firma ultra ince ve hafif kasa seçeneğini gelecekte tüm modellerinde sunmayı planlarken, şimdilik bu özellikteki 17.3 inç ekranlı ürünleri şunlar:

  • Abra A7 V10.1
  • Abra A7 V10.1.1
  • Abra A7 V10.2
  • Abra A7 V10.2.1
  • Abra A7 V10.1.2
  • Abra A7 V10.2.2
  • Tulpar T7 V17.1
  • Tulpar T7 V17.1.1

Monster'ın Ankara'da açtığı mağazasını ziyaret ettiğimiz videoyu da izleyebilirsiniz: 

Yorumlar
Doktor1
Yerli derken fiyatlar? Saçma sapan pahalı koyanlar vatandaş değildir.
Cevapla
yakup
aynen fiyatlar çok pahalı müsterileri düşünmeden yüksek fiyata araba fiyatına bilgisayar alıyon millet çok zengin de zaten piyasada iş yok işşizlik çok
Cevapla
serefli1
ev parasına araba parasına bilgisayar satıyorlar kim alacak. millete paramı var.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.