Donanım

Monster Notebook yeni modellerini tanıttı!

Monster Notebook yeni nesil dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Tanıtımı sizler için takip ettik.

Monster Notebook yeni modellerini tanıttı!

Türkiye’nin dikkat çeken oyun bilgisayarı markası Monster Notebook, yeni nesil Intel işlemcili 5 yeni modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Monster Notebook'un Genel Müdürü İlhan Yılmaz, Monster Notebook olarak yolculuklarının bir çizgi filmden esinlenerek başladığını, 2005 yılında da ilk ürünlerini ürettiklerini söyledi.

Ek olarak Yılmaz, İstanbul’da Anadolu yakasının ardından, gelecek birkaç ay içerisinde Ankara’da da bir mağaza açacaklarının altını çizerek,"Bugün yeni nesil işlemcili yeni modellerimizi tanıtıyoruz. Önümüzdeki dönemler de işimizi ve markamızı daha iyi noktalara getirecek çalışmalarla kullancıların karşısına çıkmaya hazırlanıyoruz." dedi.

Peki Monster adı nereden geliyor?

Monster Notebook Kurumsal İletişim Müdürü Kayra Keri Küpçü, Monster’in bir Türk markası olduğunu vurgulayarak, “Modellerimizin isimleri Semruk, Tulpar, Markut, Huma ve Abra. Bunlar Türk mitolojisindeki canavarların isimleri. Bizde bir Türk markası olarak Türk mitolojisindeki canavarların isimlerini tercih ettik.” sözlerine yer verdi.

Yeni modeller oyun deneyimini bir tık daha üste taşıyacak. 

Peki Monster'ın tanıttığı yeni modeller, oyunculara neler vaat ediyor? Yenilenen tasarımıyla Abra A5 V13.1'de Intel’in 8. nesil Core i5-8300H işlemcisi ve 4GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX1050 grafik kartı bizleri bekliyor olacak. Abra A5 V13.2 modelinde ise Core i7-8750H işlemci ve 4GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX1050 ekran kartı tercih edilmiş durumda.

Abra serisinden yeni nesil işlemcilere ve yeni bir görünüme terfi eden Abra A5 V13.4 tanıtımı yapılan diğer bir model oldu. Monster bu modelinde ise Core i7-8750H işlemci ve 4GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX1050 Ti grafik kartını tercih etmiş durumda.

Markanın tanıttığı diğer iki model ise ince tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Abra A5 V14.1 ve Tulpar T5 V18.1 olarak karşımıza çıkan cihazlar, Core i7-8750H işlemci grafik kartları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Diğer Monster ürünlerine göz atmak ve modeller hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için buradan resmi sitesine ulaşabilirsiniz. Henüz tanıtılan ürünlerin satış fiyatları açıklanmış değil ancak diğer ürünlerdeki fiyat etiketlerinin pek üzerinde olması beklenmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.