Donanım

MWC 2020’den sonra CP+ 2020 de iptal edildi

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. MWC 2020 sonrasında CP+ 2020 etkinliği de iptal edildi. İşte detaylar.

MWC 2020’den sonra CP+ 2020 de iptal edildi

Bu yılın başında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Çin ve diğer ülkelerin aldığı tüm tedbirlere rağmen şimdiden 25’in üzerinde ülkeye yayılan virüs, 1200’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Hayatını kaybedenlerin çoğunun virüsün ortaya çıktığı Wuhan kentinde gerçekleşmiş olmasına karşın, tüm dünya teyakkuza geçmiş durumda. Hali hazırda Çin Wuhan başta olmak üzere pek çok bölgesine giriş ve çıkışları kapattı. Dolayısıyla virüs salgını yavaş yavaş kontrol altına alınıyor.

MWC 2020’den sonra CP+ 2020 de iptal edildi

Fakat bu bile dünya çapındaki, küresel organizasyonların iptal edilmesine engel olamadı. Geçtiğimiz gün teknoloji dünyasının merakla beklediği Mobil Dünya Kongresi 2020’nin iptal edildiği haberi gelmişti. Küresel ölçekteki pek çok markanın etkinliğe katılmayacağını açıklaması sonrası GSMA’de organizasyonu iptal kararı almıştı.

MWC 2020’den sonra CP+ 2020 de iptal edildi - Resim : 1

Şimdi de benzer bir karar CP+ 2020 için verildi. Dünyanın en büyük fotoğrafçılık fuarı olarak gösterilen CP+ Japonya’da düzenleniyordu.

Japonya’nın Çin’e olan yakınlığını ve virüsün bu ülkede de görüldüğünü hesaba katarsak, iptal kararının çok da şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz.

Görünen o ki 2020 içerisinde düzenlenecek olan pek çok büyük etkinlikte de iptal kararı çıkacak. Teknoloji sektörü açısından bu yılın pek de iyi geçmediğini söylemek mümkün.

Yorumlar
Arif
böyle olması oldukça normal tehlikenin ülke olarak farkında değiliz ama gerçekten çok kötü bir salın özellikle bu tarz toplu ortamlarda çok fazla risk var https://www.cepmodel.com/ dikkat edilmesi şart aksi halde ülkemizdede kolaylıkla corona yayılabilir.
Cevapla
💠Gakko💠
Yerinde bi karar gibi görini çünkü hec bi şey insan sağlığından önemli del
Cevapla
Melike
Normal bir tepki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.