Donanım

Nissan artık sadece otomobil markası değil

Nissan kendi akıllı saatini üretecek

Nissan artık sadece otomobil markası değil

Bilgisayar, telefon ve işlemci üreticileri markette giyilebilir teknoloji üretiminde artık yalnız değil. Otomobil üreticilerinin başında gelen Nissan da artık bu gruba dahil oluyor. Nissan’ın çok yakında akıllı saatlerini göreceğiz.

Nissan Nismo Watch olarak geleceği düşünülen akıllı saat Frankfurt’ta düzenlenecek olan Motor Show’da tanıtılacak. Hepimizin bildiği gibi Nismo, Nissan’ın ilk giyilebilir teknoloji deneyimi olacak.

1378713847_nissan-nismo-watch-on-wrist-gradient.jpg

Nismo Watch’un şimdilik hedef kitlesi Nissan Nismo otomobil kullanıcıları olacak. Nismo beklenilen akıllı saatlerden biraz farklı olacak. Akıllı saatlerdeki genel amaç şimdiye kadar akıllı telefonlarla bağlantılı olmasıydı. Nissan’daki avantajlı yönlerden biri de akıllı telefonun yanında bir de arabayla bağlantılı olacağı yönünde.

İşte Nissan Nismo’nun yapabilecekleri:

-          Akıllı Bluetooth Smart teknolojisiyle arabanızla bağlantı sağlar

-          Aracın performans bilgilerine ve telematik sistemiyle bağlantı kurarak bilgi aktarır

-          Aracın verimliliğini görüntüler ve hız ile yakıt tüketimini takip etmenizi sağlar

-          Aracın hata mesajlarını iletir

1378713877_nissan-nismo-watch-in-packaging.jpg

Özelliklere baktığımızda Nissan Nismo sahipleri için çok iyi bir cihaz fakat diğer kullanıcılara çok hitap etmiyor. Nismo aynı zamanda Twitter, Facebook, Pinterest ve Instagram entegrasyonu da bulunacak.

Nismo labında geliştirilen bu sistem konusunda uçuk bir yapı olduğu düşünülse de arkasında fikrin oldukça iyi olduğu düşünülüyor.

Yorumlar
Misafir
cok guzel bi dusunce olmus ilerde araba firmalari ile teknoloji devleri ortaklasa uretim yaparlar hem akilli cihazlarla tam bir uyum icnde olur.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.