Donanım

Nokia Lumia 610 NFC resmileştirildi!

NFC desteğine sahip yeni Lumia 610 resmileşti!


Nokia'nın geçtiğimiz günlerde  Lumia 610 modeli için NFC getirip tekrardan piyasaya sunmaya hazırladığı Lumia 610 NFC adlı akıllı cihazı resmileşti! Nokia tarafından resmi olarak duyurulan bu telefon bir çok kişi tarafından merakla bekleniyordu!

Hatırlarsanız Nokia yeni telefonu Lumia 610'u geçtiğimiz ay resmi bir açıklama ile duyurmuştu. Telefonda Hot-Spot özelliği bulunuyordu, fakat Nokia yeni mobil cihazı üzerinde bir karar alarak NFC desteği sağlayacaklarını dile getirdi ve tekrardan piyasaya süreceği Nokia Lumia 610 NFC ile ilgili ilk resmi açıklamasını yaptı!

1334316626_dhnokia610nfc2.jpg

Nokia şirketinden sızan ilk bilgilerle öğrenilen bu haberimizin önemi ilk resmi ağızdan gelen açıklama olsa gerek. Nokia'nın yeni ürettiği bu cihaz eskisi diyebilirsek, daha doğrusu önceki Lumia 610'dan sadece NFC özelliği ile ayırt ediliyor, geri kalan tüm özellikler donanımsal ve tasarım boyutu olarak tamamen aynı.

Hemen, muhtemel olarak akıllara takılacak bir sorunun cevabını verip, merakınızı giderelim isteriz:

1334316800_852.jpg

Yakın Alan İletişimi (Near Field Communication - NFC) iki elektronik cihazın kolay, basit ve güvenli haberleşmesi için tasarlanmış kısa mesafe temassız teknoloji standardıdır. NFC haberleşmesi iki NFC uyumlu cihazın birbirine birkaç santimetre yaklaştırılması ile aktifleştirilir. NFC uygulamaları; ödeme ve toplu taşıma biletleri gibi temassız işlemleri, takvim senkronizasyonu veya elektronik kartvizit gibi basit ve hızlı veri transferini ve dijital içeriklere erişimi kapsamaktadır.


*Cihazın yazılımsal kısmında Windows Phone 7.5'da yapılan ufak tefek değişikliklerini hatırlatmakta fayda var.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.