Donanım

Nokia tabletinde hangi işletim sistemini kullanacak?

Nokia tableti için "her seçeneği değerlendirecek"

Nokia tabletinde hangi işletim sistemini kullanacak?

Nokia bu yıl akıllı telefonlarıyla eskisi kadar olmasa da iyi satışa rakamları yakaladı. Bir süredir Nokia'dan tablet girişimi de bekleniyor. Peki Nokia tablet piyasasında başarılı olabilir mi? Aslında sorulması gereken daha önemli bir soru var.

Nokia tablet üretirse hangi işletim sistemini kullanacak? Evet ilk sorulması gereken soru bu çünkü, başarısı da büyük oranda buna bağlı. Kullanıcılar bir süre önce Nokia'nın Android telefon üretmesi konusunda talepte bulunuyordu. Ancak Nokia böyle bir girişiminin olmadığını belirtmişti.

1359985699_images.jpg

Örneğin 41 MP kameralı Nokia-Android bir telefon hayal edersek, ortaya güzel bir şeyler çıktığını söyleyebiliriz. Nokia CEO'Su Elop'tan gelen habere göre Nokia tablet piyasasındaki girişiminde işletim sistemi olarak "her seçeneği değerlendirecek". Bu durumda Nokia tabletin Android işletim sistemiyle gelme ihtimali var.

1359985713_nokia-tablet-pc.jpg

Nokia yeni tabletini Windows 8 ile getirirse, Surface'in gölgesinde kalabilir. Nokia'nın bu konuda zor bir karar vermesi gerekiyor.

Yorumlar
Bence Nokia güzel tablet yapmış
Cevapla
Misafir
aynen
Cevapla
Misafir
nokia ve android dünyanın en uyumlu ikilisi olr
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.