Donanım

Nokia'dan iPod Shuffle'vari akıllı bir MP3 çalar geldi!

Apple taklit edilmeye devam mı ediyor? Yeni jenerasyon olan bu MP3 çaların özellikleri sizleri tatmin edecek mi?


Tüm zamanların en değerli şirketi Apple, bundan uzun yıllar önce ilk çıkarmış olduğu iPod Shuffle ile birlikte sektöre yön vermek için yeniden doğmuştu. Zamanın en çok taklit edilen firması olarak da bilinin şirket akıllı telefon dünyasında olduğu gibi MP3 dünyasında da en çok taklit edilen firmalar arasındaydı.

Geçtiğimiz aylarda haberini sızdırdığımız Nokia, yeni Applevari tasarıma sahip MP3 çalarını nihayet satışa sunmaya hazırlanıyor. İlk detaylarının geçtiğimiz günlerde internete sızdırıldığı belli olan MP3 çalar, estetik tasarımıyla dikkat çekiyor. Kulaklık haricinde genel hatlarıyla Shuffle'a benzeyen cihazın kulaklığı Lumia'larda karşımıza çıkan kulaklığın benzeri olarak hayat kazanmış durumda.

1386760535_nokia-bh-121-bluetooth-headset-635.jpg

Kod adı BH-121 olan cihazın teknik ve tasarım detaylarına göz attığımızda, iPod Shuffle'dan çok farklı olduğunu görebiliyoruz. Yeni nesil teknolojilerin tek bir noktada toplandığı bu cihazda; bir çift kulaklık, dahili 3.5mm girişi, dahili NFC, gösterge LED’i, USB bağlantı noktası, Bluetooth desteği ve çağrı, müzik yönetimi de bulunuyor. 39x39x12mm boyutlarıyla dikkat çeken MP3 Çalar, özel askılı yapısıyla birlikte kıyafetlerinizle de son derece uyumlu bir yapıya sahip.

Cihazın Global olarak olarak önümüzdeki ay itibariyle satışta olması bekleniyor. 39 Euro olması beklen cihazın ülkemize 100 Türk Lirası gibi bir ortalamayla giriş yapacağını tahmin ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.