Donanım

Nvidia' dan tüketicilere uyarı

Ekran kartı üreticisi Nvidia, yetkili Nvidia GeForce kart ortaklarından satın alınması konusunda tüketicileri uyardı.


Piyasada çıkan bazı bilinmeyen ekran kartı markalarına yönelik Nvidia' dan bir uyarı geldi. Grafik kartlarının gerçek Nvidia GeForce GPU' ları kullanılarak üretildiğinden emin olmak için yetkili Nvidia GeForce kart ortaklarından satın alınması konusunda tüketicileri uyardı. Bu demek oluyor ki aynı isimde sahteleri de üretiliyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan GeForce EMEAI Üst Düzey Satış Direktörü Fiona Faulkner, "Yetkili ortaklardan satın almayan satıcılar, müşterilerine standardın altında ürünler verme riskini almaktadırlar. Bu, yalnızca iadeleri artıracak ve tüketiciler ile ilişkilerin bozulmasına neden olacaktır" dedi ve ekledi, "Yetkili olmayan satıcılardan parçaların satın alınması, daha düşük kalitede yongaların üst düzey parçaların altında satılması anlamına gelen süreci başlatır." dedi.

Ülkemizde satılan ve Nvidia yetkili ortağı olan markalar;

- ASUS
- MSI
- Leadtek
- EVGA
- Gainward
- Gigabyte
- Inno 3D
- Galaxy
- Palit
- PNY
- Point of View
- Sparkle
- Zotac

Bu markalar dışında yetkili olmayan diğer markalar ise, Ninja, Volar ve Timesaver. NVIDIA Türkiye kanal satış müdürü Cem Günsel, yetkili olmayan bu 3 marka konusunda kulanıcıları uyararak bu markaların tercih edilmemesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.