Donanım

NVIDIA Endüstrinin ilk bulut tabanlı GPU’sunu duyurdu!

NVIDIA VGX K2, tasarımcılara ve mühendislere herhangi Bir Yerde herhangi bir cihazda iş istasyonu performansını yakalayarak çalışma olanağı veriyor.

NVIDIA Endüstrinin ilk bulut tabanlı GPU’sunu duyurdu!

Bugün duyurulan NVIDIA® VGX™ K2 GPU ile mühendisler ve tasarım profesyonelleri, herhangi bir yerde sanal olarak herhangi bir cihazda çalışabilecekler ve GPU ile güçlendirilen iş istasyonunun hesaplama ve grafik performansına erişebilecekler.

Dünyanın en hızlı, en verimli GPU mimarisi olan NVIDIA Kepler™ mimarisini temel alan VGX K2, bu yıl daha önce duyurulan NVIDIA VGX platformuna olağanüstü iş istasyonu olanakları eklemektedir.

NVIDIA VGX platformu, kurumların kullanıcılara akıllı telefonlarda, tabletlerde veya PC’lerde zengin multimedya ve 3D grafik dahil olmak üzere sanallaştırılmış iş istasyonu performansını ve olanaklarını etkin bir şekilde sunmasına olanak vermek için GPU kullanmaktadır. İki iş istasyonu sınıfı GPU içeren VGX K2 kartı, kurumlara performans ve uygulama uyumluluğundan ödün vermeden kullanıcı yoğunluğunu artırma olanağı verir.

1350479716_vgxk2-3qtr.jpg

Diğer önemli NVIDIA VGX K2 avantajları şunlardır:

  • Daha hızlı etkileşimlilik: VGX K2, her bir GPU için 4 GB grafik bellek ile grafik yoğun tasarım ve içerik oluşturma uygulamalarının kolay çalışmasını garantiler.
  • Düşük gecikme süreli uzak ekran: Patent bekleyen uzak ekran teknolojisi, sanal masaüstü hesaplamanın gelenekselleşen bekleme sürelerini en aza indirger.
  • Veri merkezi verimliliği: devrim niteliğindeki akış çoklu işlemcisi SMX’i kullanan VGX K2, kurumsal veri merkezlerinde watt başına olağanüstü performans sunar.

NVIDIA Profesyonel Çözümler Grubu genel müdürü Jeff Brown, “VGX platform, tüm kurumsal sanal masaüstü kullanıcılarına zengin, etkileşimli grafikler sunmak için geliştirildi” dedi. “Şirketlerindeki ana fikri mülkiyeti yaratan tasarımcılar ve mühendisler, veri merkezinde VGX K2 ile artık IP’lerine herhangi bir cihazdan erişebilir ve iş istasyonu sınıfı performansın keyfini yaşamaya devam edebilir.”

1350479732_vgxk2-top.jpg

NVIDIA ve Citrix  İş İstasyonu Sınıfı Sanal Masaüstlerinin Kurumsal Varlığını Genişletiyor

HDX 3DPro içeren Citrix XenDesktop, daha hızlı, daha etkileşimli bir kullanıcı deneyimi sunmak için NVIDIA VGX teknolojisi kullanmaktadır. NVIDIA VGX K2 kartı Citrix XenDesktop ve Citrix XenApp ile birlikte kullanıcılara tüm grafik ve GPU hesaplama yoğun uygulamalarında tam uyumluluk ve performans sunar. Ayrıca, HDX 3D etrafındaki Citrix Ready ortakları ekosistemi iş istasyonu sınıfı performans sağlamak için VGX K2 kullanabilecek.

Citrix pazarlama ve ortaklık ilişkileri başkanı Krishna Subramanian, “Şirketler, artan bir şekilde küreselleşen ve mobilleşen ekonomide kritik çözüm olarak masaüstü sanallaştırma arayışına girdiler. Biz de, piyasadaki en gelişmiş sanallaştırılmış kullanıcı deneyimini sunmak üzere NVIDIA ile yakın işbirliği içindeyiz” dedi. “NVIDIA VGX hızlandırmalı XenDesktop, en yüksek beklentileri olan kurumsal kullanıcılara iş istasyonu sınıfı performans sunarken veri merkezlerinde kullanıcı yoğunluğunu artırmayı hedeflemektedir.”

Destekçi Ortaktan Alıntı

Bir NVIDIA teknoloji ortağı olan Cisco’nun başkan yardımcısı Satinder Sethi, “NVIDIA’nın GPU sanallaştırma teknolojisi, Cisco’nun bulut üzerinden sanal masaüstleri ve zengin medya uygulamaları vizyonunu temel alarak hızlandırmaktadır ve kurumsal müşterilerin basit, ölçeklenebilir ve yüksek düzeyde güvenli sanallaştırma çözümleri kullanabilmelerine yardımcı olmaktadır” dedi.

Temin Edilebilirlik

Sanal iş istasyonları için NVIDIA VGX K2 platformunun 2013 başlarında önde gelen sunucu OEM’lerinden temin edilmeye başlanması beklenmektedir. Daha fazla bilgi için www.nvidia.com/vgx adresini ziyaret edin.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.