Donanım

Oculus yeni sanal gerçeklik başlığı Rift S'i tanıttı!

Oculus, 2019 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC 2019) Rift S adını taşıyacak olan yeni sanal gerçeklik başlığının tanıtımını gerçekleştirdi. İlkbaharda piyasaya çıkacak olan Rift S'in fiyatı ve özellikleri haberimizde.

Oculus yeni sanal gerçeklik başlığı Rift S'i tanıttı!

Amerikalı sanal gerçeklik teknoloji şirketi Oculus, 2019 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Rift S adını taşıyacak yeni sanal gerçeklik başlığının tanıtımını gerçekleştirdi. Rift S ile ilgili detaylar haberimizin devamında.

Oculus yeni sanal gerçeklik başlığı Rift S'i tanıttı.

Teknoloji üreticisi Oculus, 2019 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC 2019) Oculus Rift S adı verilen yeni nesil bir sanal gerçeklik gözlüğü duyurdu.

Önceki serilerinde olduğu gibi alıştığımız standart bir tasarımı bulunan ürün Oculus Rift S'de çözünürlük arttırılarak 2560 x 1440 piksellik çözünürlüğe sahip LCD ekranlar kullanıldı. Bu sayede oyunculara daha keskin görüntüler ve daha fazla piksel yoğunluğunun getirildiği, oldukça akıcı oyun tecrübesi sunulmuş oldu. 

Yanında özel olarak optimize edilen iki adet Oculus Touch kontrolcü gelen ürün dış mekânın da sanal ortama aktarılması için 5 kameralı bir Insight sistemine yer verilmiş.  Ek olarak, bir önceki modeli olan Rift’te 90 Hz olan tazeleme oranının da bu yeni modelde 80 Hz olduğu belirtildi.

Oculus Rift'in yeni modeli Rift S'de gerektiği zaman kullanıcının dışarıyı görmesini sağlayan Passthrough ve baş dönmesini en aza indiren AWS teknolojileri iyileştirilmiş. Yapılan açıklamada aynı zamanda ürünün eski modellerine göre daha iyi bir ağırlık dengesine sahip olduğu belirtildi.

Oculus Rift S fiyatı nedir?

Bahar sonuna doğru resmi olarak ülke pazarlarında yerini alacak olan Rift S yurt dışında 399 dolar karşılığında satılacak. Ürünün Türkiye pazarında ne zaman yerini alacağı ve ülkemizde sunulacağı fiyat etiketi henüz belli değil fakat ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
yakup
zaten kullanılan mercek nekadar kalite ise görüntü çok güzel alırsınız artı kullanılan malzemenin kalitesi ve ergenomik ve rahat olması da çok önemli
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.