Dexpot
Windows kullanıcıları, uzun yıllardır Mac ve Linux’ta bulunan sanal masaüstü desteğinden mahrum kalmıştı. Sanal masaüstü, ayrı bir masaüstü arayüzü oluşturarak, iş, oyun, medya gibi kullanımlarınızı farklı tutmaya ve aralarında kolay bir geçiş yapmaya yarıyor. Kalabalıktan kurtulmak ve düzen sağlamak için kusursuz bir araç. Windows 10 ile birlikte bu soruna bir çözüm bulunuyor olsa da, henüz oraya gelmemize daha çok var.

Dexpot, inanılmaz kolay kullanımı, sanal masaüstlerinizle ilgili verdiği arayüz ipuçları ve tamamen kişiselleştirilebilir yapısıyla sanal masaüstü dünyasında öne çıkıyor. Biraz zaman ayırıp Dexpot ile oluşturacağınız farklı masaüstü deneyimine kendinizi kaptırdıktan sonra geri dönüş olmadığını belirtelim.

IrfanView
Photoshop ve onun açık kaynaklı alternatifi GIMP, standart bir kullanıcıya oldukça karmaşık gelen teknoloji harikası ürünler. Birçok insan, en basit görüntü düzenleme aracı Paint’te bile birçok özelliği kullanmazken, böyle büyük programlara ihtiyaç da duymuyor. Burada ise devreye IrfanView giriyor.

IrfanView, oldukça hızlı görüntü düzenleme ve açılma süresiyle rakiplerinin önüne geçiyor. Çok sayıda görseli bir hareketle farklı bir formata geçirmek, yeniden boyutlandırmak, dönüştürmek ve filtre eklemek için kusursuz olan IrfanView’de tüm bu işlemler oldukça kolay bir şekilde hallediliyor.

QTTabBar
Windows işletim sisteminin bilindik Windows Explorer gezinti aracı kesinlikle yıllar boyunca alıştığımız ve rahatça kullanmaya devam ettiğimiz en önemli Windows parçalarından biri. Yine de her bir pencereyi ayrı şekilde açma zorunluluğu, kimi zaman insanı canından bezdirebiliyor. QTTabBar ile tarayıcılarda alıştığımız sekme düzeni, Windows işletim sistemine geliyor ve tek bir pencerede farklı klasörlere erişmenizi sağlıyor. Windows 8 arayüzünde QTTabBar’ın ekstra menüsü biraz işleri karıştırsa da, programın sağladığı kolaylık kesinlikle had safhada.

PC Decrapifier

Büyük üreticilerden yepyeni bir laptop aldığımızda, ne yazık ki saçma sapan ve asla kullanmayacağınız çok sayıda program da yepyeni cihazımıza kurulu olarak gelir. Neyse ki, büyük miktarda bellek kullanan ve “bloatware” olarak bilinen bu yazılımlar için özel olarak üretilmiş bir program var. PC Decrapifier ile Denetim Masası’na girip Program Ekle Kaldır’dan tek tek kullanmayacağınız programları silmeye harcayacağınız zamanı ciddi şekilde azaltabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.