İnsanlar fotoğraf teknolojisi ile ilk buluştukları andan itibaren kendi kendine fotoğraf çekmeyi denemişler, ancak ön kamera gibi araçlar bulunmadığı için çok başarılı olamamış ve kendilerini güzel göstermeyi başaramamışlardı. Ancak günümüzde bu işi en iyi yapan cihazlardan biri akıllı telefonlarımız. Hatta öyle ki, günümüz teknolojisi ile, bir çok amiral gemisi telefonda - teleskoplarla yarışan kameralar kullanılıyor. Henüz ön kameralarda aynı teknoloji hakim olmasa da, yine de üstün özelliklere sahip ve oldukça profesyonel çekimler yapabilen ön kameralı telefonlar mevcut.


Bu anlamda eğer iyi bir Selfie kamerasına sahip olmak için akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsanız, listemizde yer alan telefon modellere göz atmadan telefon almayın derim! Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan DxOmark'ın seçtiği Nisan 2022'nin en iyi ön kameralı telefonlarının yer aldığı listeye göz atalım.


İşte Nisan 2022'nin en iyi ön kameralı telefonları!

1- Huawei P50 Pro


DxOMark Puanı: 106


Arka kamera: 64 MP + 50 MP + 40 MP + 13 MP olmak üzere 4 farklı kamera
Ön kamera: 13MP çözünürlükte yüksek kalitede öz çekimler yapabilirsiniz.

2- Huawei Mate 40 Pro


DxOMark Puanı: 104


Arka Kamera:​ 50 MP + 12 MP + 20 MP + ToF
​Ön Kamera: 13 MP + ToF

3- Huawei P40 Pro


DxOMark Puanı: 103


Arka Kamera:​ 50 MP f/1.9 geniş açılı,
​Ön Kamera: 32 MP, f/2.2, 26mm geniş açılı ve kızılötesi sensörFull HD çözünürlükte 30 ve 60 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.