Donanım

OnePlus, insansız hava aracı duyurmaya hazırlanıyor

OnePlus firması hiç beklemediğimiz bir kategoriye ait ürün duyurusu gerçekleştirecek. Şirketin gündeminde insansız hava aracı var.

OnePlus, insansız hava aracı duyurmaya hazırlanıyor

Eski Oppo çalışanları tarafından kurulan ve geçtiğimiz yıl OnePlus One adlı akıllı telefonla bir anda adını duyuran Çinli üretici OnePlus, bu yıl hem yeni telefonu hem de mobil dışındaki ürünleriyle adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

OnePlus’ın kurucularından Carl Pei şubat ayında gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi’nde nisan ayında yeni bir ürün duyuracaklarının bilgisini vermişti. Söz konusu ürünün tablet ya da bir akıllı saat olacağı tahmin edilirken; firmanın ürüne dair verdiği ipuçları farklı kategoride bir ürünün bizleri beklediğini gösteriyor.

Reddit forumun’da ürüne dair son konuşulanlar, OnePlus’ın nisan ayında DR-1 adlı insansız hava aracı duyuracağını doğruladı. Şirketin son paylaşımları da bu doğrultuda. Paylaşımlara göre uzaktan kumanda ile kontrol edilen kıvrımlı yapıda bir ürün tanıtımı yapılacak. Şirket yaklaşık üç ay önce Instagram hesabından insansız hava aracıyla çekilmiş bir fotoğraf paylaştı ve söz konusu fotoğrafın DR-1 adlı insansız hava aracıyla çekildiği tahmin ediliyor. 

 1427518596_gsmarena001.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.