OnePlus’ın yeni kablosuz kulaklık modeli nihayet satışa sunuldu

OnePlus’ın bir süredir üzerinde çalıştığı ve teknoloji tutkunlarının merakla bekledikleri yeni kablosuz kulaklık modeli nihayet satışa sunuldu.

OnePlus’ın yeni kablosuz kulaklık modeli nihayet satışa sunuldu

Çinli teknoloji devi OnePlus, kablosuz kulaklıklar yelpazesine eklediği OnePlus Buds Pro 2 Light Edition'ı piyasaya sürdü. Yeni kulaklıklar, Obsidyen Siyahı ve Yunfeng Beyazı olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunuluyor. Kulaklıklar, 749 yuan (~109 dolar) fiyatıyla satışa sunuldu. Resmi fiyatı ise 799 yuan (~115 dolar) olarak belirlendi.

OnePlus Buds Pro 2 Light Edition'ın tasarımı, orijinal OnePlus Buds Pro 2'ye oldukça benziyor. 11mm ana sürücüler ve 6mm tweeter'lar ile 10Hz-40Hz frekans aralığı sunabilen kulaklıklar, Bluetooth 5.3 desteği ve AAC, LC3, LHDC ve SBC Bluetooth kodlarıyla bağlanabiliyor. Şirket, kulaklıkların ses performansını optimize etmek için Hans Zimmer tarafından ayarlandığını iddia ediyor.

OnePlus’ın yeni kablosuz kulaklık modeli nihayet satışa sunuldu

Aktif Gürültü Önleme desteği de sunan kulaklıklar, arka plan gürültüsünü 48dB'ye kadar azaltabildiği ve 54ms gecikme süresi sunduğu belirtiliyor. Kulaklıkların batarya ömrü, ANC modu etkin olduğunda altı saat ve ANC kapalı olduğunda dokuz saat civarında.

Bunun yanı sıra, kulaklıkların yanında gelen taşıma çantası, kulaklıkları tam şarj edene kadar üç kez şarj edebiliyor. OnePlus Buds Pro 2 Light Edition'ın müşteriler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor, tabi bu durumun arkasında yatan en önemli nedense, cihazın hem performans odaklı özellikleri hem de fiyatının uygun fiyatlı olması.