Donanım

Oppo AR Glass tanıtıldı! Geleceğin teknolojisi

Gelecek yepyeni teknolojiler ile donatılacak. Bunlardan en önemlileri de artırılmış gerçeklik. OPPO tasarladığı yeni gözlükle bernzersiz deneyim sunacak.

Oppo AR Glass tanıtıldı! Geleceğin teknolojisi

Enterprise Edition 2'nin 2020'nin başlarında daha geniş kullanıma sunulmasından bu yana Google Glass'da fazla güncelleme olmadı, ancak Oppo, doğrudan bir rakip başlatmanın zamanının geldiğine inanıyor.

Geçen yılki Oppo AR Glass konseptinin ardından, yeni Oppo Air Glass, henüz açıklanmayan bir fiyatla 2022'nin ilk çeyreğinde Çinli tüketicilere sunulacak. Gözlük İki parça halinde gelecek. Ne yazık ki, 30 gramlık bu cihazı kendi gözlüğünüze takamayacaksınız. Google Glass'a çok benzeyen Oppo Air Glass, navigasyon, çeviri, teleprompter, takvim, hava durumu, fitness takibi ve daha fazlası gibi kullanım durumları için basit bilgiler sunmak üzere tasarlanmış.

Oppo AR Glass tanıtıldı! Geleceğin teknolojisi

oppo

Oppo, gözlüğü taşınabiliri pratik ve erişilebilir "destekli gerçeklik" olarak adlandırıyor. Oppo Air Glass, en yeni Fossil ve TicWatch akıllı saatlerinin bazılarının içindeki çipe benzeyen Qualcomm Snapdragon Wear 4100 tarafından çalıştırılıyor. Bir Oppo telefonla (ColorOS 11 veya üstü ile) veya bir Oppo Watch ile eşleştirildikten sonra, Air Glass'ın ince dokunmatik çubuğuna dokunarak veya sadece başınızı sallayarak ve ardından tekrar dokunaraknbildirimleri açıp kapatabilirsiniz. Uygulamalar arasında geçiş yapmak için dokunmatik çubuğu kaydırmanız yeterli. Oppo,  daha sezgisel bir kontrol için Oppo Watch aracılığıyla el hareketi izlemeyi de test ediyor. İki Oppo Gözlüğünüz varsa ve bir yabancıyla iletişim kurmakta zorlanıyorsanız, bunları eşleştirebilir ve anında çeviri için konuştuğunuz kişiye de gözlük verebilirsiniz. Ancak, şu anda yalnızca Çince, İngilizce ve Japonca desteklenmekte ve Korece yakında bunu izleyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.