Donanım

Panasonic en çok satan kurumsal mobil PC Toughbook CF-53'ü yeniliyor

Panasonic, Automechanika etkinliğinde kurumlara özel dayanıklı dizüstü bilgisayarı Toughbook CF-53’ün artırılmış performanslı yeni versiyonunu tanıttı.

Panasonic en çok satan kurumsal mobil PC Toughbook CF-53'ü yeniliyor

Panasonic’in kurumsal çok amaçlı ürünlerinin en çok satan modeli Toughbook CF-53’ün 4. versiyonu, dördüncü nesil Intel® CoreTM i5 vProTM işlemcisi sayesinde olağanüstü performansı 15 saate kadar pil ömrü avantajıyla buluşturuyor. Windows 8.1 Pro Update 64-bit işletim sisteminin en yeni versiyonu ya da Windows 7 Professional (Windows 8.1 Pro’dan versiyon düşürme hakları üzerinden erişilmektedir) işletim sistemi kullanan ürün, 14” köşegen anti-yansıma/parlama özellikli ekran ve Intel® HD 4400 grafikler sayesinde muhteşem görüntü kalitesi, tepkisellik ve içerik becerileri sunuyor.

1410876863_panasonictoughbookcf532.jpg

Otomotiv sektöründe yoğun bir şekilde tanılama aracı olarak kullanılmasının yanında, küçük ve orta ölçekli şirketlerde mobil çalışan tüm profesyoneller için tasarlanan Toughbook CF-53’ün en yeni versiyonu dünyanın önde gelen otomotiv ticareti fuarları arasında yer alan ve Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirilen Automechanika 2014’te gün yüzüne çıktı. Önceki Toughbook modellerinde yer alan girişlere ve tanılama tabanlı ara yüzlere sahip olan CF-53’ün yeni versiyonu otomotiv, telekomünikasyon, inşaat, üretim, sigorta ve savunma sanayii alanlarında ideal bir kullanım sunuyor.

Cihaz üç konfigürasyonda sunuluyor: Toughbook CF-53 Otomotiv Modeli önceki versiyonlardan kalma seri port ve çift PCMCIA girişleri gibi giriş özellikleriyle endüstri standartlarını yakalıyor. Toughbook CF-53 Dokunmatik Ekranlı Model dış mekânlarda kolaylıkla okunabilen, parlaklık değeri yüksek dokunmatik ekrana ve gün ışığı yansımasını en düşük seviyeye indiren Dairesel Kutuplayıcı özelliğine sahip. Cihazın sunulduğu üçüncü konfigürasyon ise Toughbook CF-53 Standart Model.

Hem performans hem verim
Toughbook CF-53 sayesinde masa başından uzak olmak iş için kritik öneme sahip olan veri ve uygulamalardan da uzak olmak anlamına gelmiyor. Intel® CoreTM i5-4310U vProTM işlemci (3MB önbellek, Intel® Turbo Boost teknolojisi ile 2.0GHz 3.0 GHz’ye kadar) ve DirectX 11 desteği eşliğinde Intel® HD 4400 grafikler sayesinde ürün en zorlu ofis uygulamalarını sahada rahatlıkla çalıştırabiliyor.

Uzun pil ömrü
Saha ekiplerinin diledikleri yerden rahatlıkla çalışabilmeleri için tasarlanan CF-53’ün en yeni versiyonu 15 saate kadar pil ömrü sunuyor. Eski versiyonda 11 saate kadar olan pil ömrünün bu şekilde artmasıyla saha ekiplerinin de mobil çalışma performansları artıyor. Cihazın pil gücü yalnızca bir saatte yüzde 80’e ulaşırken iki saat içerisinde yüzde 100 güç elde ediliyor.

1410876876_panasonictoughbookcf531.jpg

Sahada esneklik
Teknisyenlerin ve mühendislerin sahada üretkenliklerini gösterebilmeleri için iletişim ve veri aktarımını geliştirecek özel girişlere ihtiyaçları olabiliyor. Standart olarak 2 USB 3.0 SuperSpeed giriş (USB 2.0’dan 10 kata kadar daha hızlı) girişle birlikte gelen cihaz Full HD görüntü kalitesi için HDMI dijital grafik çıkışı da bünyesinde barındırıyor.

Önceki versiyondan kalan girişler arasında Seri, VGA, PCMCIA tip II ve Otomotiv Model için 2 konfigüre edilebilen giriş seçeneği yer alıyor. Kullanıcılar konfigürasyon alanını kullanarak aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabiliyorlar:

  • 2’nci LAN girişi (Gigabit)
  • Modem (RJ11) girişi
  • Firewire (IEEE1394a) girişi
  • Dayanıklı (Fischer) USB 2.0 girişi
  • Hız ve kesinlik için en yeni teknolojili bağlantı özellikleri

Toughbook CF-53 kesintisiz kablosuz bağlantı için Kablosuz LAN AC (867 Mbps’ye kadar) ve hızlı veri aktarımı için Bluetooth v4.0 özelliklerine sahip. Gömülü WWAN ve RFID modül seçenekleri de bulunuyor. Cihazın, video konferans işlevi için, entegre mikrofonlu opsiyonel web kamerası da bulunuyor.

Toughbook CF-53’ün en yeni versiyonu, mobil çalışanların ve saha mühendislerinin çalışma bölgelerini ve rotalarını her zamankinden çok daha isabetli şekilde belirtebilmeleri için sektörün en yeni GPS teknolojisi ile donatılabiliyor. u-blox M8 modülü GPS ve GLONASS gibi belli başlı tüm uydu konumlama sistemleri ile daha hızlı bilgiye erişim süreleri ve ticari kurumlar baz alındığında daha önce eşi benzeri görmemiş kesin yer tespiti eşliğinde uyumluluk sağlıyor.

Mobilite ve dayanıklılık
Askeri Standartlar* geleneğini devam ettiren yeni Toughbook CF-53 her zamankinden daha dayanıklı. 76 cm yükseklikten düşmelere, titreşime ve neme karşı dayanıklılık gösteren ürün sahada çalışmanın cilveleri olan çarpmalara ve çiziklere karşı da megnezyum çelikmenteşeleri, esnek monte edilmiş dayanıklı tuş bileşenleri ve suya karşı korumalı klavyesi ile direnç gösteriyor.

Toughbook’tan en yüksek randıman için aksesuarlar
Mobil çalışanların Toughbook CF-53’ten en yüksek randımanı alabilmeleri için Panasonic’in iş ortaklarından sertifikalı masaüstü kızağı, araç yuvası ve taşıma kılıfları gibi amaca uygun tasarlanmış birçok aksesuar bulunuyor.

Garanti seçenekleri
Tüm Toughbook’lar tasarlandığı gibi kullanılan sistemlerdeki donanım hatalarını kapsayan 3 yıllık garanti ve 5 yıllık yedek parça garantisi (96 saatlik tamir taahhüdü) ile birlikte geliyor. Bunlara ek yükseltme servisleri de bulunuyor: Uzatılmış Ürün Garantisi (4./5. yıl), Kaza Hasarı Garantisi, Pil Garantisi (3/4/5 yıl) ve HDD garantisi.

Fiyatlandırma ve erişim
Toughbook CF-53 mk4 Eylül 2014’ten itibaren satışta olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.