Donanım

Panasonic yeni bir OLED TV ve daha iyi LED TV’ler vaat ediyor

Panasonic'in 2016 yılı TV yol haritası netleşiyor.

Panasonic yeni bir OLED TV ve daha iyi LED TV’ler vaat ediyor

IFA 2015’te 65 inç büyüklüğünde 4K çözünürlüklü ilk OLED TV'sini duyuran Japon teknoloji devi Panasonic’ten bu defa 55 inçlik bir çözüm geliyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Panasonic TV bölümü sorumlusu Masahiro Shinada, 55 inçlik OLED TV’nin 2016 yılında tanıtılacağı ve 4K Ultra HD çözünürlüklü ekrana sahip olacağını açıkladı. Shinada’ya göre OLED TV potansiyeli yüksek bir pazar ancak OLED panel maliyetleri hala yüksek.

Shinada ayrıca Panasonic’in yeni yılda LED LCD TV duyurularına devam edeceği bilgisini verdi. Japon şirket 2016’da tantacağı LED televizyonlarda yeni bir ekran teknolojisi kullanmayı hedefliyor. Karartma teknolojisi olarak adlandırılan yeni özellik LED TV’lerde özellikle siyahın renk performansını OLED ekran seviyesine yakın bir noktaya getirecek. Söz konusu teknolojide OLED renk kalitesinin yakalanması ise mümkün değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.