Donanım

Panasonic'ten toza suya dayanıklı tablet

Panasonic yeni kurumsal mobil çözümlerinin yanı sıra suya, darbeye ve toza dayanıklı Tougbook ve Toughpad’lerini tanıttığı bir etkinlik düzenledi.

Panasonic'ten toza suya dayanıklı tablet

Kurumsal mobil çözümleri ile tüm dünyada kurumların kesintisiz çalışma ihtiyaçlarına yanıt veren Panasonic, Türkiye’de özellikle kamu, hızlı tüketim, perakende, otomotiv, lojistik, sağlık, acil servis gibi, mobil çalışma şekillerini daha etkin ve güvenli yönetme ihtiyacı bulunan alanlara, yüksek korumalı ve dayanıklı yeni mobil PC ve tabletleri ile çözüm sunacak. Panasonic yeni kurumsal mobil çözümlerinin yanı sıra suya, darbeye ve toza dayanıklı Tougbook ve Toughpad’lerini tanıttığı bir etkinlik düzenledi.

Kurumsal mobil çözümler alanında Türkiye’de birçok sektörün duyduğu ihtiyaç Panasonic’i harekete geçirdi. Kurumsal mobil çözümler alanında küresel bir uzmanlığa sahip olan Panasonic, artık Türkiye’de daha geniş bir ürün ailesi ile yer almanın yanında uzmanlığı ile şirketlerin mobil çözüm danışmanı olacak. Panasonic yenilenen kurumsal mobil çözümler stratejisi kapsamında uzmanlardan oluşan bir ekip kurdu. Müşterisine yeni bir yapılanma ile ulaşacak olan Panasonic, en iyi hizmeti sunmak için güçlü iş ortaklarıyla hareket edecek ve müşterilerinin işlerinin tamamını iş ortakları ile işbirliği içerisinde sonuca ulaştıracak.

Şirketin bu alanda Türk şirketlerine sunduğu en yenilikçi çözümler arasında suya, darbeye ve toza dayanıklılığı ile mobil saha çalışanların zor şartlarda en büyük yardımcısı olan ve hem Türkiye’de hem de dünya genelinde uzun yıllardır kullanılan Panasonic Tougbook ve Toughpad’ler yer alıyor. Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler bölümü, yeni ürün ve hizmetlerini 14 Mayıs tarihinde yapılan etkinlikte kamuoyu ile paylaştı.

1368553745_alioktayortakayajontuckerjankaempfer.jpg

Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, etkinlikte Panasonic’in Türkiye’deki kurumlara sunduğu yeni Toughbook ve Toughpad ürünleriyle ilgili şunları söyledi: “Başta kamu hizmetleri, acil servisler, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik, güvenlik gibi sektörlerin mobil çalışma ortamlarını daha verimli kılmak için tasarlanan bu ürünler “kesintisiz çalışma” imkanı sunuyor. Toughbook pazarında Türkiye’de yüzde 80,  Avrupa’da yüzde 65 pazar payına sahibiz. Türkiye’de 3,5 yıldır satışta olan Panasonic Toughbook ve son dört aydır satışta olan Toughpad’ler tüm sektörlerde büyük ilgi görüyor. Özellikle Toughpad alanında Güney Avrupa ve Akdeniz bölgesindeki kurumlar, bu ve önümüzdeki yıl iş akışlarını iyiden iyiye dayanıklı tabletlere kaydırma planı yapıyorlar. Türkiye’de de söz konusu bölgelere benzer bir trend yaşandığını söylemek mümkün. Kesintisiz çalışma garantisi nedeniyle sağlık, kamu gibi veri güvenliğinin kritik olduğu sektörlerden yoğun ilgi var. Modele göre farklı seviyelerde olmak üzere suya, düşmeye, basınçlı titreşime karşı dayanıklı olan ürünler, güneş ışığı altında dahi okunabilir ekranlara sahipler. Ayrıca -20 ile +60 derece ya da –10 ila +50 derece ortalama sıcaklıklarda dahi çalışmayı sürdürebiliyorlar. Panasonic’in kurumsal mobil çözümlerini sunarken küresel Panasonic vizyonu çerçevesinde hareket ediyor, önce müşterimizi dinleyerek ihtiyaçlarını tespit ediyoruz ve daha sonra da ihtiyaçlarına en uygun uygun ürünleri geliştiriyoruz.”

1368553884_panasonictoughpad2.jpg

İnce, hafif ve dayanıklı: Toughpad

Modele bağlı olarak Intel ya da ARM işlemci seçeneklerine aship Toughpad’ler, ince ve hafif tasarımlarının yanı sıra dış mekanda kullanım için son derece dayanıklı ürünler. Geniş bağlantı seçenekleriyle mobil saha çalışanlarının iş verimliliğini artıran Toughpad’lerin Android ile Microsoft Windows işletim sistemlerine sahip farklı modelleri bulunuyor. Toughpad ürün ailesi ayrıca 7 inç (yalnızca Android) ve 10 inç ekran boyutu seçeneklerine sahip modeller içeriyor. Toughpad ürün ailesinin önemli üyesi FZ-G1, IPSα ekran teknolojisine sahip ilk tamamen dayanıklı Windows 8 tableti olma özelliğini taşıyor. FZ-G1, hafif tasarım, kurumsal genişleme yuvaları ve saha bazlı bilişim konusunda olağanüstü dayanıklılığı bir araya getiriyor.

1368553935_panasonictoughpad.jpg

Suya, toza, düşmeye, titreşime dayanıklı, mobil saha çalışanlarının performansını zirveye çıkaran çözüm: Toughbook

Panasonic’in Toughbook ürün ailesi farklı ihtiyaçları karşılayacak çeşitliliğe sahip. Gücünü en yeni nesil Intel® Core™ i5 vPro™ işlemcilerden alan Toughbook’lar dizüstü bilgisayar ve tablet biçimlerine girebiliyor. Bağlantı, depolama (optik sürücüler, HDD, vb.) ve genişleme portları (PCMCIA, PC Express, vb.) konusunda oldukça geniş seçenekler sunan Toughbook tam sürüm Microsoft Windows işletim sistemine sahip. Toughbook modelleri, performans ve sağlamlığın kusursuz dengesini sunan CF-31 Performans Modeli Toughbook gibi tam dayanıklı mobil PC’lerden, dünyanın kurumlara özel en hafif, dönüştürülebilir Ultrabook’u CF-AX2’nin de dahil olduğu yüksek korumalı ve dayanıklı mobil PC’lere kadar kapsamlı seçenekler sunuyor.

Toughbook ailesinin amiral gemisi konumundaki CF-31 Performans Modeli Toughbook, yüzme havuzuna düştüğünde bile çalışmaya devam ediyor. Windows 7 Professional işletim sistemli ürün ayrıca 100 kg-f basınca, 1,8 metre yüksekliğe kadar düşmeye ve titreşimlere karşı da tam dayanıklılığa sahip.

Katlanabilir, yüksek korumalı ve dayanıklı mobil PC CF-AX2 de, intel teknolojisini taşıyan dünyanın en hafif*, kurumlara özel dayanıklı ve dönüştürülebilir Ultrabook™ ürünü olma özelliğini taşıyor. Hem dizüstü hem de tablet olarak kullanılabilen ürün Windows Pro 8 işletim sistemine sahip. Yalnızca 1,1 kg ağırlığındaki CF-AX2, 76 cm yükseklikten serbest düşüşe ve 100 kg-f basınçlı titreşime dayanıklı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.