Donanım

Parrot'un yeni eğlencesi Minidrone’lar Ağustos’ta satışa sunulacak [Video]

AR Drone’un üreticisi Parrot, ilk olarak geçen CES fuarında tanıtımını yaptığı yeni Minidrone’ların ABD’de Ağustos’ta satışa sunulacağını açıkladı.

Parrot'un yeni eğlencesi Minidrone’lar Ağustos’ta satışa sunulacak [Video]

AR Drone’un üreticisi Parrot, ilk olarak geçen CES fuarında tanıtımını yaptığı yeni Minidrone’ların ABD’de Ağustos’ta satışa sunulacağını açıkladı. 99 dolar ve 159 dolardan satışa sunulacak iki yeni ürün oyuncakların nasıl bir değişim sürecinde olduğunun da göstergesi.

Akıllı telefonu elinden düşürmeyen bir nesil için hazırlanan mini hava araçları, AR Drone’da olduğu gibi akıllı telefondan kontrol ediliyor. İki ürün için hazırlanan videolarda “çocukların yeni eğlencesi” teması işlenirken büyük çocuklara pek değinilmiyor. Özellikle The Rolling Spider boyutlarıyla evde kullanılabilecek olmasının yanında birden fazla şekile girebilmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 

1402777866_img20140614231512.jpg

Evde AR Drone’u kullanmanın zorluğu ve The Rolling Spider’ın 99 dolarlık uygun fiyatı, bu ikincisini benzersiz bir satış rakamına ulaşabilir. Otopilot  ve kamera gibi artı özelliklerinin yanında cihazda kısa şarj süresi gibi birkaç negatif yön de var. Tam dolu şarjla 8 dakika kullanabilen cihaz için AR Drone’da olduğu gibi ekstra güç paketi üretilip üretilmeyeeği henüz bilinmiyor. Ürünün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Diğer ‘oyuncak’ The Jumping Sumo’nun da kısaca özelliklerine değinelim. Minidrone denmesine karşılık uçamayan cihaz 80 santimetreye kadar zıplabiliyor. İki tekerli hızı ve manevra kabiliyetiyle dikkat çekerken kamera yönüyle The Rolling Spider’ın önünde. Geniş açı kamera lensi sunmasının haricinde The Jumping Sumo’nun ekürisinden daha iyi olduğu bir diğer nokta da şarj süresi.

Tam dolu şarj ile 20 dakika kullanılan cihaz, belki de bu yüzden The Rolling Spider’dan 60 dolar daha pahalı. The Jumping Sumo için hazırlanmış videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.