Donanım

PayTag, telefon ile ödeme yapma imkanı sağlıyor

Barclaycard, telefona yapıştırılıp kullanılan PayTag NFC ödeme hizmetini duyurdu.

PayTag, telefon ile ödeme yapma imkanı sağlıyor

Bugün Barclaycard, Yakın Alan İletişimi(NFC) ile alışveriş yaparken ödeme olanağı sağlayan PayTag adını verdiği yapışkan destekli plastik kare şeklindeki yeni NFC ödeme hizmetini duyurdu.

1334837912_paytag.jpg

Yeni PayTag hizmeti ile kullanıcılar, sadece NFC etiketini akıllı telefonların arkasına yapıştırarak herhangi bir cep telefonunu NFC cihazına dönüştürmüş oluyorlar. NFC teknolojisi kullanıcılara alışverişlerinde ödeme kolaylığı sağlamak için Barclaycard tarafından geliştirildi.

1334837952_barclaycard-paytag.jpg

Yeni PayTag hizmeti ile Visa kart sahipleri hiçbir ek ücret ödemeden Barclaycard kullanabilir. İngiltere'de 15 pound ödeyen kullanıcılar, Waitrose, McDonalds, Tesco, EAT gibi perakendecilerden bu etiketi elde edebilirler.

Barclaycard Tüketici Avrupa CEO'su David Chan açıklamasında:

"Bugün biz müşterilerimize ek hiçbir ücret ödemeden milyonlarca mobil ödeme seçeneği sunuyoruz. PayTag müşterilere akıllı telefonlarında yükseltme gereği duymadan günlük ödeme yapmak için onlara kolaylık sağlıyor" dedi.

Aşağıda ürün ile ilgili tanıtıcı videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.