Donanım

PC toplamak çok mu zor geliyor?

Geleceğe yön verecek teknolojik cihazlardan biri daha tanıtıldı.

PC toplamak çok mu zor geliyor?

CES 2014'te ilginç teknolojilerinde tanıtıldığını önceki haberlerimizde anlatmıştık. Bugün yine onlardan biri yaşandı. Razer'ın bu yeni ilginç konsepti, masaüstü bilgisayarların donanımlarını yükseltmeyi çok daha kolay bir hale getiriyor. Fuarda  ortaya çıkan 'Project Christine', PC toplamaktan anlamayan bir kullanıcının bile işini kolaylaştırıyor.

1389208372_img20140108192144.jpg

Project Christine'nin amacı, işlemci, grafik işlemci, RAM, depolama sürücüleri, anakartlar ve fazlasını değiş tokuş edilebilen bir hale getirmek. Proje bunun için PCI-Express arayüzünden faydalanıyor. Tüm sistemi baştan aşağı değiştirmek tarih olacağa benziyor. PCI-Express omurgasına bağlı modüller, herhangi bir sırada eklenebiliyor.

1389208414_img20140108192022.jpg

Proje dörtlü SLI grafik kartlarını, birden çok SSD'yi ve RAID depolama birimlerini destekliyor. Modüller, üretici tercih ederse sıvı soğutma gibi ek özelliklerle donatılabiliyor. Tasarım üzerinde bulunan LCD ekran, sistemin durumu hakkında kullanıcıyı bilgilendiriyor. Projenin yakın gelecekte kullanıcılarla buluşmasını temenni ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.