Donanım

PENTAX Ricoh 645Z değiştirilebilir mercek serisini tanıttı

İş DSLR makine almakla bitmiyor!

PENTAX Ricoh 645Z değiştirilebilir mercek serisini tanıttı

Pentax Ricoh yeni HD PENTAX DA645 28-45mmF4.5ED AW SR mercek modelini duyurdu. PENTAX orta format dijital SLR fotoğraf makineleri ile kullanılmak üzere tasarlanan bu ultra-geniş açılı zoom mercek, PENTAX 645 değiştirilebilir mercek serisinin en yeni üyesi. 35 mm formatında 22mm’den 35.5 mm’ye kadar odak mesafesi sağlayan mercek, dijital görüntüleme için özel olarak tasarlandı. Mercek çemberi, yeni PENTAX 645Z orta-format dijital SLR fotoğraf makinesinin görüntü sensörü için optimize edildi. Orta formatlı dijital SLR fotoğraf makineleri ile süper yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebilmeyi mümkün hale getiren, gelişmiş mercek kaplaması gibi PENTAX tarafından geliştirilen bir dizi yeni teknoloji de eklendi.

Toza ve hava koşullarına dayanıklı yapısı sayesinde bu mercek, en zorlu çekim koşulları altında bile üstün bir güvenilirlik ve sağlamlık sunuyor. Böylece fotoğrafçı, panoramik manzaralar gibi farklı dış mekan görüntülerini zahmetsizce yakalayabiliyor.

1415615015_da6452845mm.jpg

Ana Özellikler

1. Orta-formatlı dijital SLR fotoğraf makineleri ile kullanım için geliştirilen ilk ultra- geniş açılı zoom mercek

Mercek, ultra geniş açı’dan geniş açıya kadar yaklaşık 1.6 kat zoom oranı sağlıyor. (PENTAX 645Z veya 645D fotoğraf makinesi gövdesine takıldığında 35 mm formatında 22mm’den 35.5mm’ye kadar odak mesafesi için) Bu mercek, geniş açı merceklerin abartılmış perspektif ve genişletilmiş alan derinliği gibi görsel efekt yeteneklerinin yanı sıra, geniş panoramalar, dar alana sahip odalar gibi geniş yelpazede sahneler ve objeler için kullanılabiliyor. Bu özellikler gelişmiş orta formatlı dijital SLR fotoğrafçılığa kullanışlılık katıyor.

2. Orta formatlı dijital SLR fotoğraf makineleri ile çekilen süper yüksek çözünürlüklü görüntüleri optimize eden teknoloji harikası optik tasarım

PENTAX 645 mercek serisindeki HD PENTAX DA-serisi modellerin mercek halkası PENTAX 645Z fotoğraf makinesi gövdesinin görüntü sensörü için optimize edildi.

Görüntü çözünürlüğünü ve köşelerdeki parlaklığı geliştirmek ayrıca farklı bozulmaları en aza indirmek için mercekler, 12 grupta iki adet yüksek performanslı asferik bileşen ve iki adet ED (Extra-low Dispersion /Ekstra Düşük Dağılımlı ) dahil olmak üzere 17 bileşen içeriyor. Mercek çerçevesinin içine uygulanan yenilikçi mercek kaplaması ve yansıma önleyen kaplama birleştiğinde orta format dijital SLR fotoğraf makinelerinin performansını en üst düzeye çıkarıyor.

3. Işık iletimini optimize etmek ve yansımayı en aza indirmek için HD Kaplama ve Aero Bright Kaplama

Mercek, ışık iletimini optimize etmek ve yansımayı en aza indirgemek için üstün kaliteli, çoklu katmanlı HD Kaplama* ile işlem görmüş. Bu kaplama, arka plan ışık gibi zorlu aydınlatma koşulları altında bile parlamalardan ve hayalet görüntülerden uzak ve net görüntüler sunuyor.

1415615035_da6452845woh.jpg

PENTAX’ın özel, üstün kaliteli Aero Bright Kaplaması** ile birleşen bu kaplama ile mercek olağanüstü yüksek ışık iletimi ve süper düşük refraksiyon için tasarlandı.

4. Orijinal PENTAX, mercekli SR mekanizması

Bu mercek, mercek gövdesi içinde PENTAX tarafından geliştirilen SR (Shake Reduction) mekanizmasına sahip. Mekanizma, yaklaşık 3.5 örtücü aşamasında kamera sarsıntılarını etkin olarak telafi ettiğinden, kullanıcı ışığın çok az olduğu yerlerde flaşsız el ile çekim veya günbatımı sahneleri gibi fotoğraf makinesi sarsıntısının en fazla olduğu koşullarda bile bulanıklıktan uzak ve net görüntüler elde ediyor.

5. Güvenilir toz geçirmez, hava koşullarına karşı dayanıklı konstrüksiyon

AW (All Weather/Tüm Hava Koşulları) serisinin en yeni üyesi olarak bu mercek, toz ve suyun merceğin içine girmesini önleyen 11 özel mühür ile güvenilir toz geçirmez ve hava koşullarına dayanıklı bir konstrüksiyona sahip. Merceği PENTAX 645Z fotoğraf makinesinin gövdesine monte ederek kullanıcı, yağmur ve sis gibi zorlu çekim koşullarındada veya su sıçrayabilen yerlerde bile üstün performansa sahip son derece sağlam ve güvenilir dijital görüntüleme sistemi elde ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.