Donanım

Pepple akıllı saati kendi uygulama marketini açacak!

Pepple işleri büyütüyor


Pepple ilk akıllı saatlerden biri olarak piyasaya girdi. Akıllı saat kavramının tanımlarından biri olan Pepple gelişmelere ve yeniliklere daha çok açık. İşin daha çok başında olunduğundan ve akıllı telefonlar gibi çok güzel örnekler ve gelişmiş teknolojiler varken, Pepple’ın bu alana yatırımı mantıklı bulunuyor.

 

Ayrıca Pepple’ın 2014 yılının başlarında kendi uygulama marketini açacağı belirtiliyor. İlk aşamada yatırımlarla yeşeren projenin uygulama marketine uygulama geliştirilmesi için çeşitli kampanyalara başvurması bekleniyor. iOS ve Android uygulamaları Pepple’a yetersiz gelince böyle bir yola başvurulduğunu söyleyebiliriz.

 

1387717008_pebbleimage.png

 

 

Google Glass’ta olduğu gibi akıllı saatlerde de çok fazla uygulama bulunmuyor ve telefonlar için gelen uygulamalar da benzer olsa da uyumlu olmuyor. Pepple 2.0 versiyonu ile Pepple appstore şimdiden geliştirici toplamaya başladı bile.

 Developer blogu üzerinden yaptığı duyurularla geliştiricileri çekmeye çalışıyor. Ayrıca Pepple, MyPeppleFaces.com gibi 3. parti uygulamaların da Pepple 2.0’a destek olacağını belirtiyor. Pepple’ın bu hareketi bir çok uzman tarafından da başarılı bir girişim olarak değerlendiriyor. Ancak her ne kadar akıllı saat marketinde çok fazla uygulama olmasa da rakiplerinin Samsung gibi firmalar olduğunu unutmamak gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.