Donanım

Pil ömrü artık 10 yıl olacak

Bilim adamlarının üzerinde çalıştığı yeni teknoloji başarılı olursa kablosuz cihazların pilleri 10 yıl bitmeyecek kapasiteye ulaşacak.


Çip üreticisi firmalar dan biri olan  Broadcom isimli firma, kablosuz klavyelere 10 yıl pil ömrü sunacak bir Bluetooth çipseti üzerinde çalıştığını açıkladı.

Üretici firma Broadcom'a göre BCM20730 Bluetooth çipini kullanan kablosuz klavyeler, ömrü boyunca aynı iki kalem pili kullanacak ve gereksiz masraftan kullanıcıları koruyacaktır.  Çip ayrıca farelerde, 3D active shutter gözlüklerde, uzaktan kumandalarda ve oyun denetimlerinde de kullanıla bilecek.
1323646593_altmanset.jpg

Açıklamalara göre Broadcom'un BCM20730 isimli çipi, USB emülasyon ve şirkete ait ZeroTouch yapılandırma isimli teknolojisini kullanacak ve yüklemeyi de oldukça baside indirgeyecek.

Çip şuan tam kapasite üretim aşamasında, fakat şirket ilk ürünlerin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda herhangi bir bilgi vermiyor. Piyasa araştırma şirketi In-Stat'a göre Bluetooth destekli cihaz kullanıcılar tarafından beğenileceği ve sevkiyatı, 2013'de iki milyarı geçeceği ön görüsünde bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.