Donanım

Playbook'tan beklenen OS 2.0 güncellemesi ve detaylar

Uzun süredir beklenen Blackberry Playbook'a yeni işletim sistemi nihayet geldi.

Playbook'tan beklenen OS 2.0 güncellemesi ve detaylar

Blackberry tabletinin uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen güncellemesi geldi. Playbook 2.0 güncellemesi nihayet kullanıcılarla buluştu. Playbook için hazırlanmış bu işletim sisteminde takvim ve bağlantı fonksiyonları gözümüze çarpıyor. Diğer bir nokta ise yeni işletim sisteminin sosyal ağlarla olan sıkı iletişimi; Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya siteleriyle olan yakınlığı ile kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunuyor.

1329943346_playbookos2-455x279.jpg

Gözümüze çarpan yeniliklerden birisi de Blackberry Bridge, bu uygulama sayesinde tablet bilgisayarımızı uzaktan kontrol etme imkanı geliyor.  Uzun zamandır bildiğimiz kullandığımız Blackberry Messenger (BBM) bu güncellemede yer almıyor, bu da bizi farklı sonuçlara itiyor ve kafamızda değişik soru işaretleri bırakıyor.

RIM’ın Mobil Bilişim Başkan Yardımcısı David Smith,  Blackberry Playbook tabletin web tarayıcıları, multimedya ve multitasking konularında gücünü gösterdiğini belirtti.

Playbooklar karşımıza sabit değil de değişik fiyatlarla çıkıyor, günümüze gelene kadar bazen 500 bazen 200 dolara kadar düştüğünü biliyoruz.  Şuanda piyasada Playbook’un 8GB modeli 399 dolar.

Detay için resmi sitesinden ek bilgilere ulaşabilirsiniz :  Blackberry

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.