Donanım

PlayStation 4 sistem güncellemesi 7.50 yayınlandı! Neler değişti?

PlayStation 4 sistem kararlılığını korumak adına geçtiğimiz gün 7.50 sistem güncellemesini yayınladı.


Sony bir yandan PlayStation 5 için çalışmalarına devam ederken, diğer yandan ise önceki konsolların güncellemelerini ihmal etmiyor. PlayStation 4 sistem kararlılığını korumak adına geçtiğimiz gün 7.50 sistem güncellemesini yayınladı.

PlayStation 4 sistem güncellemesi 7.50 yayınlandı! Neler değişti?

Geçtiğimiz günlerde fiyat politikası sebebi ile Türkiye'deki kullanıcıları tarafından yoğun eleştiri yağmuruna tutulması ve uzun bir sürenin sonunda bahar ayı kampanyalarını duyurması ile gündeme gelen PlayStation, koronavirüs salgınından korunmak amacı ile evde kalan oyuncularını destekleme kapsamında 16 Nisan tarihinde PlayStation 4 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu Journey ve Uncharted: The Nathan Drake Collection ile bir nebze de olsa bazı kullanıcılarının gönlünü almayı başarmıştı. PlayStation şimdi de PlayStation 4 sistem kararlılığını korumak adına yayınlamış olduğu 7.50 sistem güncellemesi ile kullanıcılarını sevindirdi.

Sony’nin şu an için hala en yeni oyun konsolu olma özelliği taşıyan PlayStation 4 için geçtiğimiz gün yayınlamış olduğu sistem güncellemesi 7.50 ile neler değişti? İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan bunlardan bahsedelim. Hatırlarsanız bir önceki sistem güncellemesi olan 7.00 ile mobil cihazlardan PS4’ü uzaktan oynamak için yenilikler içeriyordu. Aynı zamanda Android 10 işletim sistemine sahip akıllı telefonların Dualshock 4’e bağlanabildiğini görmüştük. PS Vita‘nın piyasadan çekilmesinin ardından uzaktan oynanabilirlik konusunda yeni adımlar atmaya devam eden şirket 7.50 güncellemesi ile bu özellikler için daha kararlı bir PlayStation deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Yani kısacası, 471 MB boyutunda olan yeni sürüm için, sistem performansını iyileştirerek daha kararlı hale getiriyor olduğunu, ancak bunun yanında PS4 konsoluna büyük yenilikler getirmekten uzak olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Zira Sony'nin sistem yazılımı sayfasında paylaşmış olduğu o tek satırlık güncelleme notunda da; "Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansının kalitesini iyileştirir" yazıyor.

Normalde güncelleme tüm cihazlara otomatik olarak yapılandırılıyor. Güncelleme gerçekleşmeden hiçbir uygulamanızı kullanamıyorsunuz. Ancak eğer güncellemeniz gelmediyse, PS4 cihazınızda (Ayarlar) > [Sistem Yazılımı Güncellemesi] öğesini seçerek kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Kullanıcı
Güncelleştirmeyi yükledikten sonra ps4 açılmadı.Beyaz ışık yanıyor ancak sinyal yok diyordu.Ben 1-1.30 saat uğraştıktan sonra anca açabildim.Eğer pek aciliyetiniz yoksa yüklememenizde fayda var
Cevapla
Goktug
Hayır kesinlikle herkes yüklemeli o seninle alakalıbir sorun bende ve arkadaşlarımda olmadı. Gta 5 grafikleri iyileştirildi ve 60 fps oldu.
Yusuf
Hiçbirşey olmuyor sade e güncellemeden ağa özelliklerini kullanamıyorsun
Cevapla
Serkan
Değişen hiç birşey yok bilerek isteyerek yavaşlatıyorlar ı phone. Mantığı
Cevapla
Goktug
Gta 5 grafikleri iyileştirildi ve 60 fps oldu. Senin oynadığın lüzumsuz fifa 20 de bunu fark edemezsin çünkü o oyun grafiksel bir oyun değil.
Hebel Hedrekefkfkfmdldfww
Biz güncelledik bişey olmadı
Cevapla
Timothy
Bu güncelleme ayrıca birçok kullanıcının Playstation'ını bozdu, cihazların açılmadığı ve sürekli kendi kendine restart attığını belirtiyor oyuncular. Yüklemeden evvel iki kere düşünmenizde fayda var.
Cevapla
ferdi
sakın yüklemeyin kasmalar donmalar oyundan atmalar 2 haftadır uğraşıyorum sistemi sıfırladım yine olmadı eski sürümü yüklemye çalışıcam
Goktug
Hiçbir şey olmadı. Yüklemeyi mi bilmiyorsunuz anlamadım. Benim oyundaki performansım net bir sekilde artti.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.