Donanım

Polaroid’den Androidli kamera geliyor

Kamera ve Android deneyimi bir arada olacak

Polaroid’den Androidli kamera geliyor

IFA Berlin etkinliğinin kuşkusuz en önemli yıldızı Galaxy Note II olmuştu. Etkinlikte sunulan ürünleri değerlendirdiğimizde Samsung cephesinde üretilen Galaxy Camera önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkmıştı. Her ne kadar daha önce Android’li kamera çözümleri farklı üreticiler tarafından oluşturulmuş olsa da Galaxy Camera serinin genel anlamda yerleşmesinde önemli etken olacak.

Artık yılın son günlerini geçiriyoruz ve yeni yılla birlikte teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren etkinlikler başlayacak. Bunlar arasında en önemlileri kuşkusuz CES 2013 geliyor. Uluslararası Elektronik Fuarı’nda üreticiler yeniliklerini sergileyecek. Kamerada önemli bir marka olan Polaroid fuarda bizlere Android tabanlı kamera sunacak. Bilgi bizzat resmi ağızlardan doğrulanırken kameranın özellikleri ise şu şekilde olacak:
1356165549_polaroid-mirrorless-im1836-1.jpg

IM1836 olarak adlandırılan cihaz Android 4.0 ile çalışacak. 3.5-inç boyutundan dokunmatik LCD ekrandan oluşacak kamera 18.1mp çözünürlüklü sensöre sahip olacak. Galaxy S III’te ilk defa gördüğümüz Pop-up video oynatıcısı, microSD kart yuvası, HDMI çıkış ve HD video kaydı diğer detaylar arasında yer alıyor.

Şirketin daha önce SC1630 adıyla 16mp çözünürlüklü yine Android ile çalışan bir kamera ürettiğini hatırlatalım.

Yorumlar
s@mi
Bu polaroid batmiyormuydu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.