Donanım

Postacı robot 'Digit' satışa çıktı!

'Postacı robot' olarak da bilinen, insansı robot modeli 'Digit' satışa sunuldu. İşte özellikleri;

Postacı robot 'Digit' satışa çıktı!

ABD merkezli startup Agility Robotics tarafından geliştirilen insansı robot modeli Digit satışa sunuldu. Digit'e sahip olan ilk firma ise Ford oldu.

Postacı robot 'Digit' satışa çıktı!

Ford tarafından desteklenen Agility Robotics imzalı insansı kargo robotu Digit satışa çıktı.  Firma The Verge'e yaptığı açıklamada 'postacı robot' olarak da anılan modelin ilk satışının Ford'a yapıldığını doğruladı, ancak fiyatını açıklamadı. Ford'un otonom kargo projesini test etmek amacı ile 2 adet Digit satın aldığı belirtildi. Bu teknoloji harikası, özellikle de paket, kargo, vb ağırlıkları taşımaya yönelik bir insansı robot modeli olma özelliği taşıyor.

Postacı robot 'Digit' satışa çıktı! - Resim : 1

Robotun diğer özelliklerine detaylı olarak değinecek olursak; Digit'in Bir genç insan boyutunda insansı bir robot olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yüksek bir hareket kabiliyetine sahip olan bu robot, merdivenleri rahatlıkla ve sorunsuz olarak çıkabiliyor. Kollarını kullanarak 18 kg'a kadar ağırlık kaldırabiliyor. Ayrıca kendi kendine katlanarak oldukça küçük bir hacme ulaşabiliyor.  

Postacı robot 'Digit' satışa çıktı! - Resim : 2

Kafasında LIDAR bulunan ve diğer sensörlerinin yardımıyla ilerleyebilen robotu sadece postacı olarak düşünmemek gerek. Çünkü lojistik, depolar ve endüstriyel denetim gibi alanlar başta olmak üzere birçok farklı alana hitap ediyor. Bağımsız ve otonom olarak hareket yeteneği bulunan Digit'in, şimdiden oldukça fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Yorumlar
kadir öztürk
çok ses yapıyor lunun ayahına bi nal felan caksınlar güşünsene gübaydın kargosu getiriyor ramazan davulcusu gibi apartmanı inletir
Cevapla
Berk
Ülkemizde olsa buna da beni taciz etti iftirası atıp tazminat koparmaya çalışan kadınlarımız olacaktır, aklı varsa gelmesin hapsi boylar bir iki güne :)
Cevapla
💠 GakkoCan 💠
Çağımızın teknoloji çağı olması bi yandan da eyi del
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.