Donanım

Profesyonel kullanıcılar için iki yuvalı kişisel bulut depolama

Yeni My Cloud EX2 profesyoneller, profesyonel tüketiciler ve işgrupları için 8 TB ’a kadar kapasite ile ileri NAS özellikleri sunuyor


Bir Western Digital (NASDAQ: WDC) şirketi ve bağlantılı depolama çözümlerinde dünya lideri olan WD, bugün yüksek performanslı iki yuvalı ağ bağlantılı depolama (NAS) sistemi My CloudEX2 ile profesyonel kullanıcılar için kişisel bulut çözümlerini genişletti. My Cloud EX2 ve My Cloud EX4 ürünleri baştan aşağı büyük ebatlardaki veriyi güvenli bir şekilde kaydetmek, paylaşmak, yedeklemek, gezinmek ve yönetmek ihtiyacında olan yaratıcı profesyoneller ve profesyonel tüketiciler için tasarlandı.

“Dijital veri depolama belirgin bir şekilde artmaya devam ederken, WD kapsamlı bir kişisel bulut çözümleri portföyü sunmakta kararlı” diyen WD’nin Markalı Ürünler ve Satış İcra Başkan Yardımcısı Jim Welsch, “My Cloud EX serisi ürünlerle, tüketiciler sadece WD’nin sunabileceği ileri özellikler, yüksek performans ve güvenilirlikle heyecanımızı paylaşacaklar.” diye devam etti.

1394029451_ex2driveredhigres.jpg

Bütünsel Veri Kontrolü ve Koruması

Birçok veri yönetimi ve güvenlik özellikleri müşterilerin film, fotoğraf, müzik ve dijital dosyalarını yönetmek ve korumak için kendi tercih ettikleri yöntemleri seçmelerine olanak sağlıyor. Sürücü yönetimi opsiyonları RAID 0, RAID 1; RAID’siz, JBOD ve spanning modları kapsarken, veri koruma opsiyonları RAID 1, USB, bulut ve LAN/WAN yedeklemeyi kapsıyor. My Cloud EX2 veriyi en başından itibaren korumak için RAID 1 modda kurulu olarak çıkıyor ve diğer veri koruma modlarına kolayca ayarlanabiliyor. My Cloud EX2 ile tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarını merkezileştirmek ve yedeklemek isteyen PC kullanıcıları WD SmartWare Pro yazılımını, Mac kullanıcıları ise Apple Time Machine yedekleme yazılımını kullanabilirler. 

1394029465_ex2fronthigres.jpg

Yüksek Kapasite ve Güvenilirlik

My Cloud EX2, disksiz bir kasa da dahil olmak üzere, kullanıcıların kendi NAS’larını kendi tercih ettikleri sürücülerin yanı sıra, 4TB, 6TB veya 8TB kapasitelerdeki1 diskli sistemlerle de kurabileceği farklı kapasite seçenekleri sunuyor. Bunun yanı sıra, müşteriler USB3.0 uyumlu sabit sürücüleri My Cloud EX2’nin genişleme girişlerine bağlayarak, depolama kapasitelerini hızlıca yükseltebiliyorlar. Diskli My Cloud EX2 benzersiz 7x24 NAS operasyon ortamlarındaki güvenilirlik için WD Redsabit sürücüleri barındırıyor. WD Red sürücüleri, sürücü güvenilirliğini arttıran ve güç kaybı ya da kesintisi durumunda kullanıcının verisini koruyan  NASWare 2.0 teknolojisi ile güçlendirilmiştir.

1394029479_ex2herohigres.jpg

Her An, Her Yerden Erişim

Ödüllü WD My Cloud mobil ve masaüstü uygulaması, My Cloud ürün ailesine her an, her yerden erişilebilmesini sağlar. WD My Cloud mobil uygulama kullanıcıları, fotoğraflarını kolayca görüntüleyebilir, video akışını sağlayabilir ve iOS ve Android cihazlarındaki dosyalarını her yerden paylaşabilir, kaydedebilir ve yönetebilirler. Mobil uygulama, müşterilerin kolaylıkla dosyalarını e-posta ile iletebilmelerini, bir link şeklinde paylaşabilmelerini ve üçüncü parti uygulamalarla baskı alıp, açabilmelerini mümkün kılarak, dosya paylaşımı ve işbirliğini basitleştirir. WD My Cloud mobil uygulaması başlıca genel bulut hesaplarını entegre ederek, müşterilerin Dropbox, SkyDrive ve Google Drive genel bulut hesaplarından kolayca dosya transfer etmelerini sağlar. My Cloud masaüstü uygulama ile dünyanın herhangi bir yerinden dijital dosyaları gezinmek, kontrol etmek ve paylaşmak kolay ve zahmetsizdir.

İleri Özellikler

My Cloud EX2, FTP sunucusu, yedekleme sunucusu ve P2P download sunucusu dahil, ileri veri sunum opsiyonları sunar. Ek olarak, kullanıcılar, aMule, Icecast, Joomla!, phpMyAdmin, Transmission, SqueezeCenter gibi çeşitli üçüncü parti uygulamaları indirebilir ve çalıştırabilirler.

Kullanıcılar ayrıca bağlı TV, medya oynatıcı, oyun konsolu ve diğer DLNA/UPnPcihazlarda, Twonky 7.2 sunucusu, bir DLNA-sertifikalı 1.5 medya sunucusu ve bütünleşik iTunes sunucusu vasıtasıyla, video ve fotoğraflarda gezinebilirler.

Fiyat ve Bulunabilirlik

 My Cloud EX2 sürücüler wdstore.com internet mağazasında bulunabilir. Önerilen Perakende Satış Fiyatı disksiz My Cloud EX2 için $379.99 USD+KDV, 4 TB için 599.99 USD+KDV, 6  TB için 749.99 USD+KDV, 8 TB için 999.99 USD+KDV’dir. WD My Cloud mobil uygulaması hali hazırda App Store ve Google Play den ücretsiz olarak indirilebilir. My Cloud EX2 iki yıl sınırlı garanti kapsamındadır.

Uygunluk

My Cloud EX2, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, OS X Mavericks, Mountain Lion, Lion, Snow Leopard, yanı sıra DLNA/UPnP etkinleştirilmiş cihazlarla da uyumludur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.