Donanım

Qualcomm, Broadcom’un teklifini yükseltmesini bekliyor!

130 milyar doları elinin tersiyle iten Qualcomm, Broadcom’un teklifini yükseltmesini bekliyor!

Qualcomm, Broadcom’un teklifini yükseltmesini bekliyor!

Snapdragon yonga setlerinin üreticisi olarak bilinen Qualcomm, geçtiğimiz hafta Broadcom tarafından satın alınmak istenmiş ancak Qualcomm 130 milyar doları elinin tersiyle itmişti. Satın alma söylentilerinin çıkmasından sonra Qualcomm'un borsadaki değeri artmış ve 130 milyar doları firma beğenmemişti. Şimdiki süreçte ise Qualcomm'un, Broadcom’un teklifini yükseltmesini beklediği iddia edilidi.

Broadcom, Qualcomm için hisse başı 70 dolar teklif etmişti. Söylentilere göre; Broadcom hisse başına olan tutarı 10 dolar daha yükseltip 80 dolara çıkarırsa, Qualcomm yetkilileri satın alma işlemine olumlu bakacak. Hisse başına yaşanan bu 10 dolarlık artışın, toplam satış bedelinin yaklaşık olarak 145 milyar dolara yükselmesi demek.

1489995064_qualcomm-205.jpg

Eğer Broadcom, Intel ve Samsung'dan sonra dünyanın 3. büyük işlemci üreticisi olmak istiyorsa bu teklifi yükseltecektir. Satın alma işleminin gerçekleşmesi durumunda; 145 milyar dolarlık bu satışın teknoloji tarihinde en yüksek satın alma işlemi olacağını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.