Donanım

Qualcomm Mayıs ayında yeni bombasını patlacak

Qualcomm Mayıs ayında Snapdragon 8 Gen 1+'ı tanıtacak. İşte uzun süredir spekülasyonlara yol açan yeni işletim sistemi hakkında detaylar.

Qualcomm Mayıs ayında yeni bombasını patlacak

Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti duyurulduğundan beri, TSMC'nin 4nm kullanılarak yapılacak olan efsanevi bir "+" versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bu da Snapdragon 8 Gen 1+ hakkında birçok spekülasyona yol açtı. TSMC'nin 4nm süreci Plus olmayan kardeşine göre aşırı ısınmaya daha az eğilimli.

Qualcomm Mayıs ayında yeni bombasını patlacak

snapdragon

Bugün güvenilir bir kaynak bize yeni işlemcinin Mayıs ayında resmi hale getirileceğini söylüyor. Bu işlemci tarafından desteklenen cihazların hemen ardından duyurulması da olası. Bu nedenle, eğer bu doğruysa, ilk Snapdragon 8 Gen 1+ telefonların Mayıs ayının sonundan önce ve Haziran ayında piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

Birinci aşama müşterilerin listesi Lenovo ve Motorola, OnePlus ve Xiaomi'yi içerecek. Snapdragon 8 Gen 1'in model numarası SM8450 ve 8. Nesil 1+, görünüşe göre SM8475 olarak tanımlanacak. Bu da Qualcomm'un kesinlikle kardeşine kıyasla gözle görülür bir gelişme göstereceğinin belirtisi. Yeni 7 serisi çipler de yaklaşık olarak aynı zamanda piyasaya sürülecek. 

Qualcomm, çip üretiminde temel olarak Samsung'a dayanıyordu. Ancak şimdi bu durum değişiyor. Qualcomm, koronavirüs ve karantina süreci yüzünden çip krizinden iş yükü olarak etkilendi ancak mali açıdan herhangi bir zarara uğramadı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.