Donanım

Qualcomm, Snapdragon 200 İşlemci Serisini Büyütüyor

Yeni Snapdragon 200 serisi ve ilgili referans tasarımları, gelişmekte olan pazarlarda ürün yelpazesini yaygınlaştırıyor


Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), yüzde yüz iştiraki olan Qualcomm Technologies Inc.’nin çift ve dört-çekirdek CPU özelliklerine sahip Qualcomm Snapdragon™ 200 sınıfına eklenen altı yeni işlemciyle giriş seviyesi ürün arzını genişlettiğini açıkladı. Yeni Snapdragon 200 işlemciler, 28nm süreç teknolojisiyle üretiliyor ve HSPA+ (21Mbps’ye kadar) ve TD-SCDMA desteği dahil olmak üzere, Çin ve gelişmekte olan bölgeler için önemli olan temel modem teknolojilerini barındırıyor.

Bu yeni işlemciler (8x10 ve 8x12), Qualcomm Referans Tasarım eşleriyle birlikte, 2013’ün sonunda piyasaya sürülecek ve yüksek ha.cimli akıllı telefonlar için daha iyi performans, grafikleri zenginleştirilmiş oyun deneyimi ve ileri multimedya özellikleri sağlayacak şekilde tasarlandı. 

Qualcomm Technologies Ürün Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Lorbeck, “Qualcomm Technologies, Snapdragon 200 işlemcilerinin genişleyen ürün yelpazesiyle giriş-seviyesi akıllı telefonlar ve tabletler için çift ve dört-çekirdek işlemciler portföyünü büyütüyor; tüm Snapdragon serilerine temel süreç teknolojisini ve modem özelliklerini getiriyor” dedi ve ekledi: “Müşterilerimize en geniş 3G teknoloji yelpazesini, üstün performansı ve güç tasarrufunu sunarak, onların yüksek hacimli bir segmente yenilikçi akıllı telefonlar ulaştırabilmesini sağlamaktan ötürü heyecanlıyız.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.