Donanım

Qualcomm, Snapdragon 805 için 4K test videolarını yayınladı!

2014 yılında Android dünyası bu inanılmaz işlemciyle can bulacak!

Qualcomm, Snapdragon 805 için 4K test videolarını yayınladı!

Qualcomm bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda en yeni amiral gemilerinden olan Snapdragon 805 modelindeki işlemcisini tanıtmış, tüm dünyanın gözünü bir anda üzerine toplamıştı. Şirketin yeni çipe dair ilk detayları günden güne genişletyerek gelmeye devam ediyor.

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Engadget, işlemci dünyasına yön veren Qualcomm şirketini ziyarete gitti. Ziyaret esnasında yeni nesil işlemci Snapdragon 805'in 4K çıkış performansına ve demolarına da göz attı. 2 gün önce yayınlanan, Adreno 420 GPU arabirimini kullanan  işlemcinin 4K Performans Demo videoları kısa sürede teknoloji severleri etkisi altına aldı.

1388749123_qcom.jpg

Engadget'ı misafir eden Qualcomm, yapılan ufak bir demo ile işlemcinin yapabileceklerini sergilemek için güzel bir prototip hazırladı. Bu prototip ile birlikte 2560 x 1440 çözünürlüğünde bir ekran, Snapdragon 805 gücünde bir işlemci, Adreno 420 GPU grafık arabirimi, 3D sensörleri ve surround ses ile çift kamera ile kayıt yapabilen tablet ortaya çıktı.

Tabletle birlikte yapılan kayıtta 4K kayıt performansı, 3D Render alma gibi yüksek güç gerektiren çeşitli işlemler yapılıyor. Sonuçlar ise Qualcomm'un umduğu şekilde etkileyici bir istatistik sunuyor. Yapılan demolarda Snapdragon 805 işlemcili tabletin 4K olarak 3D bir televizyona aktarmış olduğu deneyim, büyülüyor.  

Bu teknoloji bizlere çok da uzak değil aslında. Yeni yıl ile birlikte Android dünyasının en iyileri arasında gösterilen firmaların donan telefonları, yeni yıl ile birlikte üst segment çizgisinde tarihe karışacak gibi duruyor. Sıradan bir Android'li telefonla aynı performansı almanın mümkün olmadığı bu demolarda Qualcomm, selefi işlemcilerden %30 daha yüksek bir performans sunduğunu dile getiriyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri 4K testleriyle baş başa bırakalım iyi seyirler.

 
 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.