Donanım

Qualcomm Snapdragon 820 ile ilgili her şey...

Beklenen gün geldi; Snapdragon 820 sahne almaya hazırlanıyor...


Qualcomm dün itibariyle Snapdragon 820 işlemcisinin daha önce hiç görülmemiş yeni özelliklerini ve deneyimlerini tanıttı.  Snapdragon 820, Kryo CPU, Adreno 530 GPU, Spectra ISP, Hexagon 680 DSP, X12 LTE modem gibi kullanılan tüm önemli bileşenleri beraberinde getiriyor.

Bu özelliğiyle daha kapsamlı, yenilikçi bir bağlantı deneyimi sunan Snapdragon 820 mobil pazarda rekabeti artttıracak gibi görünüyor! Qualcomm Incorporated Başkanı Derek Aberle ve Qualcomm Technologies Inc. Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tim McDonough’un yeni işlemci ile ilgili şu bilgileri verdi.   

·    Yeni hoparlör güçlendirici çip sayesinde hi-fi ses seviyesi daha önce olmadığı kadar yüksek çıkabiliyor.

·   Düşük ışıklı ortamlarda çekilen videolara yönelik yapılan geliştirmeler ile kullanıcının bulunduğu ortamın önemi olmaksızın yüksek kalitede video çekimi mümkün hale geliyor.

·   Zeroth nöral işlem platformu kullanılarak görsel bellek kayıt ediliyor, kategorize ediliyor ve düzene sokuluyor.

·   Qualcomm TruSignal Antenna Boost ile sinyal kalitesi daha da iyileştirilerek telefonun nasıl tutulduğunun bir önemi olmaksızın telefon konuşmalarında kesintiler azaltılıyor ve pil ömrü uzatılıyor.

·    Snapdragon Sense ID 3D parmak izi teknolojisi; kir, cam,  plastik ve birçok metalden etkilenmeden yaptığı başarılı parmak izi taraması ile telefonların açılması için daha güvenilir parmak izi taraması sağlıyor.

·   Gelecek nesil VR deneyimlerini destekleyecek ileri görüş, ses ve hisler - Snapdragon 820’nin tam bir sanal gerçeklik sunmak için üstlendiği öncü rolü  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.