Donanım

Qualcomm Snapdragon 820 işlemci yapay zeka ile akıllı telefonları koruyacak!

Qualcomm Snapdragon 820'de kullanılan Smart Protect teknolojisinin normal ve tehlikeli uygulama davranışı arasındaki farkı ayırmak için yapay zeka kullandığı bildirildi.

Qualcomm Snapdragon 820 işlemci yapay zeka ile akıllı telefonları koruyacak!

Amerikan çip üreticisi Qualcomm, yapay zeka kullanarak malware ve kötü niyetli uygulamaları tespit edebilen Snapdragon 820 mobil işlemcisini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Smart Protect adındaki sistem gerçek zamanlı olarak uygulama davranışlarını izleyen bir teknolojiye sahip.

Qualcomm Technology, akıllı telefonları daha güvenli hale getirmek ve kötü amaçlı malware ve adware yazılımlara karşı koruması için geliştirdiği Snapdragon 820 işlemcisinin bir nevi yapay zekaya sahip olduğunu savunuyor. Qualcomm'un yeni işlemcisinde kullandığı teknoloji antivirüs uygulamaları kullanmanıza gerek kalmadan sistemin daha fazla enerji tasarrufu sağlayacak.

Şirkete göre Smart Protect teknolojisinin başka bir yararının, bilinen veya yeni kötü amaçlı yazılımların kod listesini karşılaştırarak siber suçluların kullandığı kodları kolayca tespit ederek geliştirilen çözümler ile bu sorunu aşmanın mümkün olacağını söylüyor.

Çip devinin Smart Protect teknolojisini taşıdığı ve 2016 yılının ilk yarısı için beklenen Snapdragon 820 işlemcisinin Samsung, Nokia, LG, Sony, HTC ve Huawei gibi büyük firmalar tarafından kullanılması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.