Donanım

Qualcomm'un akıllı saati satışa sunuldu!

Fiyatıyla Galaxy Gear'dan aşağı kalmıyor!


İşlemcileriyle dünyanın en iyileri arasına girmeyi başaran Qualcomm, yeni bir alanda boy göstermeye devam ediyor. Toq adında çıkarmış olduğu akıllı saat ile birlikte IFA 2013'de kullanıcıları selamlayan dev şirket, akıllı saatini satışa sunmaya hazırlanıyor.

200 MHz saat hızında çalışan, ARM Cortex tabanlı M3 işlemciyle gelen Qualcomm Toq, 1.5 inçlik kararlı ekran boyutuyla kullanıcıların saat dünyasındaki boşluğunu doldurmak için geliyor. Toq'un en çarpıcı özellikleri arasında gelen aramaları cevaplama, müzik çaları kontrol etme ve mesaj gönderme gibi özellikler bulunuyor.

1386062445_basliksiz-11386023417.jpg

Amerika'da bu hafta satışa sunulacak olan Toq'un fiyatı da dikkat çekiyor. Galaxy Gear'dan aşağı kalır bir fiyatla gelmeyen bu saat, Gear'ın yapabildiklerinin yanına malesef şuan için yanaşamıyor. Beyaz ve siyah renk seçenekleriyle çok fazla renk yelpazesi sunmayan Toq 349.99 dolar'lık fiyatıyla da kullanıcıların tercih sınırlarını pek zorlamayacağa benziyor.

Türkiye'ye ne zaman geleceği konusunda henüz net bir bilgi olmasa da isteyen kullanıcılar ürünü internet üzerinden 1-2 hafta beklemek kaydı ile satın alabilirler. Qualcomm imzasını taşıyan saat, bakalım Gear ve Smartwacth 2 satışlarını nasıl etkileyecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.