Donanım

Rapor: Yeni nesil Apple TV eylül ayında tanıtılacak

Apple'ın üç yıl sonra güncelleyeceği Apple TV, eylül ayında iPhone 6S ailesiyle birlikte tanıtılacak.


Yeni Apple TV için dedikodu değirmeni uzun bir süredir dönüyor. Apple TV’ye ilişkin yaşanan son gelişmeler cihazın eylül ayında tanıtılacağını işaret ediyor. Buzzfeed tarafından yayınlanan rapora göre Apple TV, eylül ayında iPhone 6S ailesiyle birlikte sahne alacak. Donanım ve ve tasarım tarafında yapılacak iyileştirmeler yeni nesil Apple TV’de dikkat çeken gelişmeler yer alacak.

Son olarak 2012 yılında yenilenen Apple TV için üç yıl sonda donanım tarafından önemli bir yükseltme sağlanacak.  Yeni nesil Apple TV’de iPhone 6’ya güç veren A8 işlemcisi kullanılacak. Daha ince bir tasarım sergilemesi beklenen yeni nesil Apple TV’de dokunmatik yüzeye sahip geliştirilmiş uzaktan kumanda özelliği yer alacak.

Artan depolamanın yanı sıra sesli asistan hizmeti Siri de Apple TV’nin özellikleri arasında olacak. Apple ayrıca Apple TV için yeni bir uygulama mağazası oluşturacak. Tanıtımla birlikte piyasaya sürülecek yazılım geliştirme kiti sayesinde geliştiriciler Apple TV için uygulama oluşturacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.