Donanım

Raspberry Pi 3 aynı fiyata artık daha hızlı!

Dünyanın en küçük bilgisayarı yenilendi

Raspberry Pi 3 aynı fiyata artık daha hızlı!

Bilgisayarlarda cep telefonları gibi her geçen nesille birlikte küçülmeye başladı. Eskiden elimizde takoz gibi telefonlar taşırken şu anda 5mm altına düşen kalınlıkları her türlü teknolojik donanımların da küçülmesine sebep oluyor. 

Rasperry firması da bu noktada oldukça agresif ürünler ortaya koymaya başladı. Bir KickStarter projesi olarak hayatımıza giren Pi cep bilgisayarlarının zaman içinde oldukça iyi bir performans gösterdiğine şahit olduk.

3. versiyon ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Rasperry, Pi3 ile bir hayali de gerçekleştirmiş olacak. Rasperry, Pi3'te dahili Wi-Fi alıcısı ve 4K video oynatma seçeneklerinin de önünü açmaya hazırlanıyor. Zira bu özelliklerin önceki modellerde olmaması bu teknolojinin geniş alanlara ulaşamamasına sebep oluyordu.

Rasperry Pi3'ün düşük gelir düzeyine sahip ülkelerde büyük ve önemli işlere imza atacağına inanıyoruz. Bizler her türlü donanıma ulaşabiliyoruz ama dünya üzerinde henüz tablet bile görmeyen milyonlarca çocuk var. 35 dolar ya da 30 Pound fiyatından satışa sunulacak olan Rasperry Pi3'ün geniş kitlelere ulaşacağı belirtiliyor...          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.