Donanım

Red'in son silahı 8K çözünürlüklü kamera oldu

Sinema dünyasına hayat verecek kamera çözümünün fiyatı da dikkat çekici.

Red'in son silahı 8K çözünürlüklü kamera oldu

2005'te kurulan ve dijital sinema kameralarının öncü markası olmayı başaran RED, üstün özelliklere sahip yeni bir kamera duyurusu gerçekleştirdi.

8K Vista Vision olarak isimlendirilen kamerada 35MP çözünürlükte CMOS sensör kullanılıyor. RED’in dikkat çeken kamerası 8.192 x 4.320p çözünürlükte başka bir ifadeyle 8K çözünürlükte videolar kaydedebiliyor.  Saniyede 75 kare hızında yüksek çözünürlükte çekilen videolar RED’in 6K çözünürlüklü kameralarında olduğu gibi RAW formatında kaydediliyor.

1428960839_imagenew.jpg

Karbon malzemeden oluşan 8K Full Frame kameranın fiyatına gelince; RED, 6K çözünürlüklü kameranın fiyatı tüm ekipmanlarıyla birlikte 49.500 $ olarak belirledi. 8K çözünürlüklü kamerayı satın almak içinse bir 10.000$ daha eklemek gerekecek. Üstelik bu fiyat nisan ortasına kadar geçerli olacak. Nisan ortasından sonra fiyat 69.500 $ seviyesine çıkacak.

Fiyat bilgisi açıklanan 8K Full Frame kameranın ne zaman piyasada olacağı henüz bilinmiyor. RED geçtiğimiz aylarda 6K çözünürlüklü kamera duyurusu gerçekleştirdi ancak firma henüz satış işlemini başlatmış değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.